MITY O SZAMPONACH I ODŻYWKACH
11

września

MITY O SZAMPONACH I ODŻYWKACH

To nie jest taki mit jak niektóre inne, ponieważ zależy to od marki i rodzaju szamponu, którego używasz. Jeśli używasz właściwego produktu z odpowiednimi składnikami, szampon może pomóc w ponownym nawilżeniu włosów.

Zbyt dużo szamponu powoduje wypadanie włosów.

Większość ludzi traci do 100 włosów dziennie, niezależnie od tego czy szamponuje je czy nie. Szampon po prostu usuwa włosy, które w pierwszej kolejności były gotowe do wypadnięcia.

Powinieneś zawsze umyć włosy przed nałożeniem na nie odżywki.

Niekoniecznie. Niektórzy eksperci sugerują, aby zmieniać kolejność od czasu do czasu, zwłaszcza gdy chcesz uzyskać wyjątkową głośność. Dobrze jest najpierw odżywić włosy, aby nadać im odrobinę blasku i zdrowia, a następnie umyć odrosty włosów, aby nadać im większą objętość.

Powinieneś zawsze starać się, aby twoje włosy były "piskliwe".

Możesz zrezygnować z szamponu, jeśli sprawia on, że Twoje włosy są piskliwe i czyste. W końcu, jeśli Twoje włosy są wystarczająco czyste, by piszczeć, prawdopodobnie oznacza to, że szampon usuwa z nich naturalne olejki ochronne.

Naprawa końcówek

Odżywki nie "naprawiają" rozdwojonych końcówek. Mogą one tymczasowo pokryć włosy, ale jedynym sposobem na usunięcie rozdwojonych końcówek jest ich przycięcie. Zamiast tego, Odżywka pomaga zapobiegać ich powstawaniu, ponieważ nawilża i chroni włosy.

Odżywka prostuje włosy w dół

Osoby o cienkich włosach mogą myśleć, lub słyszeć, że Odżywka obciąży ich włosy, jeśli zastosują jej zbyt wiele. Wiele tańszych Odżywek zawiera silikony, ponieważ pokrywają one wały włosowe i sprawiają wrażenie gładkich, lśniących włosów. Silikony przyciągają jednak więcej brudu i zanieczyszczeń, sprawiając, że włosy czują się ciężkie i zważone. Silikon jest trudniejszy do wymycia, dlatego też wymaga użycia szamponu z ciężkimi środkami powierzchniowo czynnymi. Prowadzi to do cyklu nadmiernego mycia ostrymi środkami powierzchniowo czynnymi, które zdzierają włosy, czyniąc je słabszymi i mniej zdrowymi. Najlepiej jest trzymać się Odżywki bez silikonów.

Natychmiast zauważysz pozytywne rezultaty działania odżywki.

Pełne jego oddziaływanie odczujesz dopiero po kilku użyciach, co dotyczy również szamponu.