Jaki fotel fryzjerski warto kupić?
26

kwietnia

Jaki fotel fryzjerski warto kupić?

Wybór fotela do salonu fryzjerskiego to wielka przyjemność, ponieważ producenci oferują nam wręcz szaloną różnorodność pod względem zastosowanej stylistyki. W praktyce oczywiście ważniejsze jest, by fotel fryzjerski spełniał swoje podstawowe zadania, to jest umożliwiał klientowi wygodne siedzenie w czasie otrzymywania usługi, jak również maksymalnie ułatwiał pracę fryzjera. Wybór idealnego fotela, po bliższym przyjrzeniu się tej kwestii, okazuje się zadaniem całkiem poważnie złożonym.

Sprawdź fotele fryzjerskie na: https://salonova.pl/fotele-fryzjerskie 

Kwestia pompy

Jedną z najważniejszych cech fotela fryzjerskiego jest możliwość zmiany jego wysokości, co odbywa sięga pomocą odpowiedniego podnośnika hydraulicznego, czyli pompy. Taka pompa może być gazowa lub wykorzystywać płyn. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z droższej opcji, z pompy posiadającej wypełnienie płynem, uzyskamy możliwość zmieniania wysokości siedziska bez przeganiania klienta z fotela. Sęk w tym, że jest to wyraźnie droższa opcja i często fryzjerzy z niej rezygnują. Nie jest to jednak do końca sensowne podejście, ponieważ pompy gazowe łatwo się psują i ich kilkakrotna wymiana to koszt wyższy od zakupu pompy porządnej.

wygodny fotel fryzjerski

Podstawa

Bardzo istotną kwestią jest także baza fotela, czyli jego podstawa – to, na czym fotel stoi. Klasyczne bazy są pięcioramienne, a nowoczesne mają postać kwadratu lub dysku. Podstawy pięcioramienne są lżejsze i tańsze, ale za to mniej stabilne. Podstawy kwadratowe są bardziej stabilne, ale trudniejsze w obsłudze. Zazwyczaj nie ma potrzeby inwestowania w bardziej stabilne podstawy, jeśli fotel jest stosunkowo lekki, ale jeśli jest ciężki, to po doliczeniu do tego wagi samego klienta, możemy uzyskać bardzo niestabilną konstrukcję. Wywrócenie się fotela w czasie pracy byłoby na pewno bardzo ciekawą anegdotą do opowiadania przez samego klienta, jak i fryzjerów, ale dla salonu fryzjerskiego mogłoby się skończyć bankructwem. A to i tak nie jest najgorszy ze scenariuszy.

W obu rodzajach podstaw należy zastosować kółka umożliwiające przesuwanie fotela. Trzeba je dobrać tak, by nie stanowiły zagrożenia dla podłogi. Jeśli nie przewidujemy konieczności zbyt częstej zmiany położenia fotela, zawsze można też kupić model bez kółek – na stopkach. Zyska na tym stabilność, straci bardzo mocno mobilność.

Obicia foteli

Obicie fotela jest bardzo ważne, bo to ono na co dzień będzie walczyło ze światem. Musi być odporne na plamy i pozwalać na łatwe zmywanie z niego zabrudzeń. Dodatkowa folia ochronna nie jest złym pomysłem, ale trzeba mieć na uwadze, że odbije się to na estetyce całego salonu.