Jak poradzić sobie z węzłami w brodzie
6

kwietnia

Jak poradzić sobie z węzłami w brodzie

Jeśli twoje włosy na twarzy rosną gęste i kręcone (lub nawet falowane), to z pewnością miałeś do czynienia z węzłami na brodzie. Te małe splątania mogą przerodzić się w duże problemy i sprawić, że będziesz chciał wyrwać sobie włosy, dosłownie. A przecież twoja broda powinna być powodem do dumy, a nie źródłem frustracji związanej z wyrywaniem mieszków włosowych, prawda? Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby powstrzymać powstawanie węzłów w pierwszej kolejności. A więc rozplączmy ten grzebień i sprawmy, by Twoja broda wyglądała jak najlepiej.

KROKI ZAPOBIEGAJĄCE POWSTAWANIU KOŁTUNÓW NA BRODZIE

ZAPOBIEGANIE POWSTAWANIU KOŁTUNÓW ZACZYNA SIĘ JUŻ POD PRYSZNICEM

Zastosuj płyn zmiękczający do brody, zanim spłuczesz się gdziekolwiek indziej, ale nie spłukuj go aż do końca. Płyn do zmiękczania zarostu działa jak odżywka i pomaga nawilżyć i zmiękczyć zarost. Nie zawsze musisz używać płynu do mycia brody przed użyciem płynu zmiękczającego, a jeśli masz kręconą brodę, warto myć ją rzadziej. Ta metoda odżywiania bez mycia jest znana jako co-washing. Płyn zmiękczający do brody można stosować od trzech do siedmiu dni w tygodniu. Aby uzyskać dodatkową moc odżywczą, możesz stosować płyn zmiękczający do brody jako maskę, pozostawiając go na 20-30 minut przed spłukaniem. Trzecią opcją jest stosowanie go jako odżywki bez spłukiwania i nie spłukiwanie produktu. Jeśli jednak zdecydujesz się na stosowanie odżywki bez spłukiwania, zalecamy używanie jej nie częściej niż trzy razy w tygodniu, a pomiędzy kolejnymi aplikacjami na pewno będziesz chciał spłukać brodę, aby uniknąć nagromadzenia się produktu. Trzeba będzie trochę poeksperymentować, aby ustalić, która metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojej brody.

NAKŁADANIE OLEJKU DO BRODY

Po wyjściu spod prysznica delikatnie wytrzyj brodę i twarz ręcznikiem. Unikaj pocierania, ponieważ może to podrażnić skórę i uszkodzić włoski brody. Olejek do brody najlepiej wchłania się w skórę, gdy skóra i broda są wilgotne, a nie przemoczone. W przypadku olejku do brody mniej znaczy więcej, dlatego zazwyczaj wystarczą trzy do pięciu kropli - nawet w przypadku dłuższej brody. Wykonuj tę czynność codziennie.

UŻYWAJ ODPOWIEDNIEGO GRZEBIENIA

Nie wszystkie grzebienie są sobie równe, więc posiadanie narzędzia, które jest odpowiednie do tego zadania, ma kluczowe znaczenie w walce z kołtunami. Na początek, im szersze zęby grzebienia, tym lepiej. Grzebienie do włosów zazwyczaj nie mają wystarczająco szerokich zębów, nawet jeśli są szersze, aby wygodnie przeczesać grubą brodę. Unikaj plastikowych i metalowych grzebieni, ponieważ wytwarzają one ładunki elektrostatyczne, co utrudnia ujarzmienie zarostu. Grzebienie do brody Beardbrand wykonane są z octanu celulozy. Jest to materiał podobny do gumy, który nie elektryzuje się, jest bardzo trwały i nie wplątuje się we włosy. Inne dobre opcje to róg wołu (lub podobne grzebienie wykonane z rogu) oraz dobrze wykonane grzebienie drewniane.

ZACZNIJ OD DOŁU

Włosy na czubku brody są bliżej nasady i dlatego są mniej podatne na splątanie. Splątane włosy tworzą się na dole brody, dlatego właśnie tam należy rozpocząć czesanie. Grzebień łatwiej będzie przeczesać brodę, jeśli zaczniesz go rozczesywać centymetr lub dwa od dołu i będziesz dążyć ku górze. Czesaj brodę codziennie, tak często, jak tylko możesz. Dodaj do swojego arsenału kieszonkowy grzebień, aby ułatwić sobie pielęgnację w podróży.

ZAKOŃCZ SZCZOTKĄ Z WŁOSIA DZIKA

Szczotkuj włosy od góry do dołu. Włosie dzika pomoże zmiękczyć i ukształtować zarost. Dobra, sztywna szczotka z włosia dzika to jedno z najbardziej nieocenionych narzędzi do utrzymania zdrowej brody. Szczotkuj ją codziennie i często. Aby uzyskać bardziej szczegółową informację, poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o szczotce do brody z włosia dzika.

OPCJONALNIE: NAŁÓŻ BALSAM DO STYLIZACJI

Kiedy już nadasz swojej brodzie kształt za pomocą szczotki z włosia dzika, możesz ją dodatkowo utrwalić balsamem do stylizacji.

Ponadto, jeśli Twoja broda osiągnęła już ostateczną długość, lub jeśli nie planujesz jej zapuszczać, regularne podcinanie u fryzjera ułatwi Ci jej pielęgnację.