Nowoczesne pomysły na aranżację wnętrz dla małych salonów fryzjerskich
21

grudnia

Nowoczesne pomysły na aranżację wnętrz dla małych salonów fryzjerskich

Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie planujesz zaprojektować (lub odświeżyć) wnętrze swojego średniej wielkości salonu fryzjerskiego i jesteś coraz bardziej zmęczony wszystkimi przestarzałymi pomysłami, które znajdziesz w czeluściach Internetu. Jeśli masz już dość przestarzałych kandelabrów w stylu glamour i pikowanych kanap, to jesteś we właściwym miejscu - przedstawimy Ci kilka genialnych pomysłów na wystrój małego salonu fryzj erskiego, które krzyczą "zostawisz nas z miękkimi miodowymi babylights, a nie brązowo-białymi kawałkami z początku lat 2000". Skupimy się na trzech trendach, które obecnie robią furorę w środowisku projektantów wnętrz - industrialnym, skandynawskim i rustykalnym. Przyjrzymy się temu, co definiuje każdy z nich, jakie są ich wady i zalety, do jakich stylów biznesowych pasowałyby najlepiej i jak drogie byłyby w realizacji. Porozmawiajmy o wystroju salonu fryzjerskiego, który nada Twojej marce rozpędu!

Industrialne wnętrza salonów fryzjerskich

Zacznijmy od nonszalanckiego, modnego dzieła, jakim jest styl industrialny. Jak sama nazwa wskazuje, czerpie on inspirację z opuszczonych budynków przemysłowych, takich jak stare fabryki i magazyny oraz miejskie lofty przekształcone z lekkiego użytku przemysłowego. Jego urok polega na celowej surowości, która ma sugerować, że zaadaptowałeś opuszczone miejsce pracy.

Jakie są cechy charakterystyczne tego stylu?

Ponieważ ma przypominać postindustrialny relikt, styl industrialny jest pełen pozornie niedokończonych lub porzuconych elementów, takich jak odsłonięte przewody lub kanały, cegły, beton i zwietrzałe drewno. Wnętrza o tematyce industrialnej mają zazwyczaj neutralną kolorystykę (głównie szarości i ziemiste brązy), ale wykorzystują sprytnie umieszczone kontrasty (np. łącząc jasne drewno z czarnymi przewodami). Rury, przewody i wiszące metalowe oprawy oświetleniowe z żarówkami w stylu vintage są wykorzystywane jako dekoracje. Meble są zazwyczaj minimalistyczne i geometryczne w formie, często wykonane z surowego drewna i stali. Styl industrialny dobrze komponuje się z nowoczesną sztuką, taką jak abstrakcyjne obrazy i fotografia.

Czy jest to dobry styl aranżacji wnętrz dla Twojego salonu?

Styl industrialny może być świetną opcją, jeśli:

 • oferujesz unikalne, niszowe usługi
 • nie boisz się mniej konwencjonalnych typów wystroju
 • masz dość stereotypowo "damskich" projektów salonów
 • celujesz w młodszą grupę demograficzną (18-34 lata)
 • chcesz, aby wystrój wnętrza Twojego salonu fryzjerskiego stał się Twoim wyróżnikiem
 • chcesz oprzeć lub uzupełnić swoją markę o nietypowy wystrój salonu
 • chcesz, aby Twój salon wyglądał modnie i lekko nerwowo.

Industrial może nie być najlepszym wyborem, jeśli:

 • wolisz bardziej tradycyjne formy wystroju
 • nie przepadasz za wyglądem surowych materiałów (dla Ciebie wydają się one niedokończone i niechlujne, a nie artystyczne)
 • celujesz w starszą grupę demograficzną z bardziej klasycznym gustem
 • chcesz, aby wystrój Twojego salonu fryzjerskiego był bardziej czysty i sterylny.

Jak nadać wnętrzu salonu fryzjerskiego industrialny wygląd przy ograniczonym budżecie?

Jeśli masz budżet i środki na duże wydatki, najlepiej zainwestować w materiały, którymi wyłożone będą ściany i podłogi. Parkiet z surowego drewna, płytki imitujące beton, cegła - którykolwiek z nich wybierzesz, będzie fantastycznym elementem wystroju i doskonałą bazą dla dalszych dekoracji. Jeśli jednak nie masz ochoty wydawać tak dużo i/lub przeprowadzać tak poważnej renowacji, istnieją sposoby, aby nadać swojemu salonowi industrialny charakter bez dużych inwestycji.

 • Pomalowanie ścian na delikatne, szarawe odcienie zapewni Ci wspaniałą, neutralną bazę. Jeśli chcesz postawić na wyrazistą ścianę, wybierz teksturowaną tapetę, która przypomina beton i wybierz jakąś sztukę ścienną (np. Twoje logo wykonane w technice wire art).
 • Kiedy masz już swoją bazę, najlepiej zacząć od oświetlenia - możesz kupić szeroką gamę lamp inspirowanych stylem industrialnym, na przykład takich ze stalowymi klatkami i odsłoniętymi przewodami. Z łatwością nadadzą one ton całemu wnętrzu. Upewnij się, że kupujesz bardzo ciepłe, energooszczędne żarówki, ponieważ lampy bez kloszy mogą być dość ostre.
 • Jeśli chodzi o wyposażenie i dekoracje, postaw na stoły w stylu industrialnym lub półki wykonane z jasnego drewna i malowanej na czarno stali, geometryczne lustra i szklane przegrody.

Skandynawski wystrój wnętrza salonu fryzjerskiego

Skandynawski styl projektowania jest minimalistyczny, gładki i czysty, a jednocześnie bardzo ciepły i przytulny. Filozofia, która za nim stoi mówi, że wszystko powinno być funkcjonalne, proste i dobrej jakości. Skandynawski design pojawił się w krajach skandynawskich w latach 30. ubiegłego wieku i od tego czasu stał się kultowym klasykiem.

Jakie są cechy charakterystyczne tego stylu?

Kiedy myślisz o skandynawskim wzornictwie, pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci na myśl jest spokojna, stonowana paleta kolorów, czyste formy, proste profile i brak wizualnego bałaganu. Piękno tego stylu tkwi w jego prostocie - wszystkie wybory projektowe są celowe i dobrze przemyślane, tak aby każdy element był nie tylko stylowy, ale również funkcjonalny. Wydajność i dobry wygląd są równie ważne. Inwestujesz w rzeczy, które mają Ci służyć przez lata, przynosić radość i jednocześnie zapewniać komfort. Wspólnymi elementami uroku Scandi są białe schematy kolorystyczne, naturalne drewno (i inne eko-materiały), podłogi z szerokich desek, rzeźbiarskie formy wystroju, okazjonalne przypływy koloru i szczypta stylowych wzorów tu i ówdzie. I rośliny. Dużo, dużo i dużo!

Czy jest to dobry styl aranżacji wnętrz dla Twojego salonu?

Skandynawski może być świetną opcją, jeśli:

 • cenisz sobie porządek i schludność
 • jesteś pedantem i minimalistą
 • lubisz ponadczasowy design, który nigdy nie wyjdzie z mody
 • dbasz o środowisko i promujesz ekologiczne rozwiązania, produkty i usługi
 • masz szeroką grupę docelową (różne grupy wiekowe, płciowe, budżetowe)
 • świadczą szeroki zakres usług (a nie mają określonej niszy)
 • nie są szczególnie zainteresowani skupianiem swojej marki wokół wystroju wnętrza
 • chcą, aby salon był spokojnym, przyjaznym miejscem.

Styl skandynawski może nie być najlepszym wyborem, jeśli:

 • jesteś raczej typem osoby, która lubi "kreatywny chaos"
 • zmagasz się z utrzymaniem minimalizmu
 • wolisz bardziej energiczną, żywą atmosferę w swoim wnętrzu
 • zazwyczaj wybierasz bardziej odważny typ wzornictwa

Jak nadać wnętrzu salonu skandynawski wygląd przy ograniczonym budżecie?

Skandynawski wystrój wnętrz to przede wszystkim mądre zakupy - liczy się jakość, a nie ilość. Meble wykonane z dobrych jakościowo materiałów, takich jak lite drewno, mogą być bardzo drogie, co jest kolejnym argumentem przemawiającym za utrzymaniem minimalizmu!

 • Skandynawski szyk fantastycznie współgra z całkowicie białymi ścianami. Jeśli nie masz ochoty na tak jasne kolory, rozważ delikatny odcień szarości lub pastelowej zieleni, który będzie doskonale współgrał z ekologicznym wystrojem Twojego salonu fryzjerskiego.
 • Odwiedź lokalną IKEA. Styl mebli i wystrój dostarczają jest bardzo dużo, co szukasz, ale nie złamie banku!
 • Pozbądź się niepotrzebnego bałaganu i utrzymaj dekoracje na poziomie absolutnego minimum. Zapomnij o wszelkich bibelotach! Idąc na rośliny we wzorzystych doniczkach tylko jest to świetny pomysł. Możesz również zainwestować w designerską rzeźbę lub lampę.

Rustykalny wystrój salonu fryzjerskiego

Szczerze mówiąc, "rustykalny", gdy jest używany do opisania stylu projektowania, jest bardzo szerokim terminem. Rozbierając go do jego filozofii, wszystko sprowadza się do przyjęcia estetyki rzeczy organicznych i naturalnych. W zależności od tego, jaki kierunek wybierzesz, chcesz, aby Twoje wnętrze przypominało leśną chatę, wiejski domek lub maleńki domek nad morzem. Elastyczność tego stylu pozwala na uzyskanie bardzo miękkiej, relaksującej atmosfery spokojnego wybrzeża lub mrocznej i tajemniczej chaty w środku tajgi.

Jakie są cechy charakterystyczne tego stylu?

Przede wszystkim należy zapomnieć o plastiku, polerowanym drewnie, syntetycznych tkaninach i jaskrawych, "sztucznych" kolorach. Podczas gdy skandynawski aprobuje wystrój w stylu nowoczesnym z kontrastowymi kolorami tu i ówdzie, rustykalny stawia wyłącznie na ekologię. Jeśli zdecydujesz się na drewno, postaw na podłogę z szerokich desek, belki "podpierające" sufit i masywne meble z olchy, hikory lub sosny. Jeśli chcesz jakieś elementy metalowe, upewnij się, że są one z kutego żelaza. Jeśli zależy Ci na kamieniu, unikaj wszystkiego, co gładkie i regularne. Rustykalny preferuje surowość, stabilność i szorstką elegancję.

Czy jest to dobry styl aranżacji wnętrz dla Twojego salonu?

Rustykalny może być świetną opcją, jeśli:

 • chcesz, aby Twój salon wyglądał stylowo, ale nie jesteś fanem nowocześnie wyglądających projektów
 • lubisz wnętrza, które są odważne, ale jednocześnie bardzo przytulne
 • lubisz rzeczy, które wyglądają (lub naprawdę są) w stylu vintage
 • są zwolennikami "naturalnej" estetyki, ponieważ pasuje ona do ekologicznych wartości Twojej firmy
 • uważają minimalistyczny wygląd za zimny, a nawet nieco przygnębiający
 • chcesz, aby wystrój wnętrza był istotną częścią Twojej marki
 • chcesz się wyróżnić z tłumu

Rustykalny może nie być najlepszym wyborem, jeśli:

 • nie jesteś skłonny w pełni zaangażować się w motyw przewodni (w przypadku rustykalnego to "go big or go home")
 • wolisz nowocześnie wyglądające meble i awangardowy wystrój
 • masz bardzo skromny budżet
 • masz skłonność do zagracania (rustykalny wystrój może zachęcać do przepełniania wnętrza przedmiotami)

Jak sprawić, by wnętrze salonu wyglądało rustykalnie przy ograniczonym budżecie?

"Rustykalnie" i "budżetowo" trudno zestawić ze sobą. Meble charakterystyczne dla tego stylu (ciężkie, solidne, wykonane z naturalnych materiałów) są zazwyczaj dość drogie. Najlepiej pójść za przykładem Skandynawów i wybrać 1-2 wyraziste elementy - potem można "wypełnić luki" dekoracjami.

 • Pamiętaj, że styl rustykalny to bardzo szeroki styl aranżacyjny - nie musisz iść w stronę stereotypowej "góralskiej chaty". Równie stylowy będzie "domek na plaży", z dużą ilością jasnego drewna i spływającymi zasłonami.
 • Poszukaj inspiracji na lokalnych targach staroci. Rustykalny design kocha oryginalne meble vintage!
 • Ręcznie robione dekoracje naprawdę pasują do rustykalnej estetyki - co jest świetną wiadomością dla każdego, kto lubi ręczne rzemiosło. A Internet jest pełen wspaniałych pomysłów na rustykalne projekty DIY!

Małe wnętrza mogą być niezwykle urokliwe, jeśli zostaną zaprojektowane we właściwy sposób. Należy jednak pamiętać, że to nie tylko wizualna organizacja salonu, ale przede wszystkim sposób, w jaki nim zarządzasz, sprawia, że panuje w nim porządek lub chaos. Nawet najbardziej elegancki wygląd nie zrekompensuje błędów w zarządzaniu - gubienie się w zapisach wizyt lub podwójne rezerwacje sprawią, że będziesz wyglądał niechlujnie, niezależnie od podłogi z drewna hikorowego i ekskluzywnych podpłomyków. Dlatego tak ważna jest nie tylko inwestycja w wystrój salonu fryzjerskiego, ale również odpowiednie oprogramowanie. Dzięki odpowiedniemu systemowi zarządzania będziesz mógł mieć pełną kontrolę nad swoim biznesem fryzjerskim - od niezawodnej książki wizyt po precyzyjne statystyki wydajności. Dowiedz się więcej o najlepszym oprogramowaniu dla salonów fryzjerskich i zadbaj o swój biznes, wewnątrz i na zewnątrz!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 2 Średnia: 5/5]

Spis treści.

 • Industrialne wnętrza salonów fryzjerskich
  • Jakie są cechy charakterystyczne tego stylu?
  • Czy jest to dobry styl aranżacji wnętrz dla Twojego salonu?
  • Styl industrialny może nie być najlepszym wyborem, jeśli:
  • Jak nadać wnętrzu salonu industrialny wygląd przy ograniczonym budżecie?
 • Projekt wnętrza skandynawskiego salonu fryzjerskiego
  • Jakie są cechy charakterystyczne tego stylu?
  • Czy jest to dobry styl aranżacji wnętrz dla Twojego salonu?
  • Jak sprawić, aby wnętrze salonu wyglądało skandynawsko przy niskim budżecie?
 • Projekt wnętrza salonu fryzjerskiego w stylu rustykalnym
  • Jakie są cechy charakterystyczne tego stylu?
  • Czy to dobry styl aranżacji wnętrz dla Twojego salonu?
  • Jak sprawić, by wnętrze salonu wyglądało rustykalnie przy niskim budżecie?
Zapisz się do newslettera Z polityką prywatności możesz zapoznać się tutaj.