Dwa sposoby strzyżeń męskich
14

kwietnia

Dwa sposoby strzyżeń męskich

Czasami określa się, że istnieją dwa sposoby strzyżenia męskiego na tępo oraz na pióro – warto wiedzieć czym będą się różnić.

Strzyżenie na tępo to taka forma, w ramach której poprawia się objętość. Realizuje się takie strzyżenie na mokrych włosach. W efekcie uzyskujemy proste końcówki, włosy poddają się czemuś na kształt odpychania i tym samym objętość może się zwiększyć. Natomiast strzyżenie na pióro jest stosowane i na suchych i na mokrych włosach. Można uzyskać efekt odwrotny do powiększenia objętości. Wykonuje się takie strzyżenie nożyczkami albo też z użyciem maszynki elektrycznej.

Czy strzyżenie maszyną osłabiać będzie włosy?

Ścinamy włosy maszynką i możemy od niektórych słyszeć, że w ten sposób będziemy osłabiać włosy. Czy jest tak naprawdę różnica między strzyżeniem nożyczkami a maszynką? Możemy tutaj się uspokoić, strzyżenie maszynką nie osłabia włosów. To podstawowa rzecz, na którą trzeba wskazać. Można spokojnie preferować ten sposób strzyżenia. Jest on lepszy niż nożyczki, ponieważ mamy idealną precyzję cięcia, łagodniejsze przejście między separacjami w czasie cięcia. W ten sposób włosy mogą się dużo lepiej układać.

Technika męskiego strzyżenia

Problem będzie jednak związany z umiejętnościami fryzjerów. Tutaj jest naprawdę duże znaczenie tej kwestii a nie łatwo mieć te umiejętności, ponieważ cięcie maszynką nie będzie takie proste i stylista musi to umieć zrobić. Dlatego mówi się, że jeśli ktoś chce być mistrzem maszynki na początek musi przede wszystkim być mistrzem nożyczek.

Jak ukryć zakola?

Jeśli ktoś jest młody, ale genetycznie zauważa problem z zakolami a jednocześnie ma gęste włosy to na pewno będzie warto myśleć o dobrej fryzurze. Dużo będzie zależeć między innymi od tego jaki ma się kształt twarzy. W przypadku często spotykanej twarzy owalnej najlepsza opcja to proste cięcie. Wybieramy taką opcję, która będzie ograniczać wodzę fantazji. Raczej wykonujemy krótsze boki i nieco dłuższą górę, lekko wycieniowaną. Taki pomysł jak się wydaje będzie doskonały, ponieważ stylizacja będzie zróżnicowana, oczekiwać można również, że będzie praktycznie, wygodnie i modnie.

Taki typ fryzury pasował będzie idealnie do wspomnianego rodzaju twarzy. Można również liczyć na to, że poprzez takie właśnie cięcie uda się nieco twarz wysmuklić i to również będzie zadowalający efekt. Jeśli chcemy ukrywać zakola może się okazać, że im bardziej się o to staramy tym bardziej je widać, dlatego niekiedy nie ma to sensu i warto zdecydować się po prostu na ładne, schludne cięcie bez prób robienia czegoś na siłę.