Kiedy przycinać brodę - cotygodniowa aktualizacja
16

września

Kiedy przycinać brodę - cotygodniowa aktualizacja

Jack powraca z 13. aktualizacją na temat podróży w stylu yeard i tym razem mówi nam o tym, kiedy przycinać brodę (i jak). Przyjęcie wyzwania związanego z zarostem jest trudne i pozostawia wiele pytań, dlatego właśnie Jack podjął się tej serii w pierwszej kolejności!

Przyjęcie drożdżowego wyzwania nie oznacza, że musisz przestać przycinać brodę i dbać o nią. W rzeczywistości, regularna pielęgnacja i dbanie o brodę w trakcie trwania procesu drożdżowego sprawi, że Twoja broda będzie bardziej atrakcyjna, zdrowsza i nabierze wyrazu, którego nie miałaby bez pewnych zabiegów pielęgnacyjnych. Po nieco ponad trzech miesiącach wzrostu Jack zbliża się do czasu przycinania, więc chciał się z nami podzielić swoimi przemyśleniami.

Po pierwsze - jeśli nigdy nie przycinałeś swojej brody, gorąco polecamy wizytę u barbera. Będzie on miał delikatną rękę i doświadczenie potrzebne do tego, aby wyczyścić Twoją brodę bez jej znacznego skrócenia. Jeśli nie chcesz iść do fryzjera, zapoznaj się z tym szczegółowym przewodnikiem, jak przycinać brodę, zanim sięgniesz po grzebień i maszynkę do strzyżenia.

Istnieją trzy etapy, które należy rozważyć przy przycinaniu zarostu, a każdy z nich ma zupełnie inny wygląd.

Kamień milowy 1 - 30 dni: Pierwsze 30 dni wzrostu są dla każdego zupełnie inne. Twoja broda może być znacznie większa, niż myślałeś, że będzie, lub może być znacznie krótsza. O ile sama długość brody może nie wymagać przycinania, o tyle w tym czasie warto przynajmniej przyciąć dekolt. Pomoże Ci to uniknąć wkradnięcia się na terytorium brody. Twój zaufany miejscowy barber będzie w stanie nadać Twojej brodzie odpowiedni kształt i wyczyścić krawędzie, co pomoże Ci w przyszłości w dokładnym goleniu.

Kamień milowy nr 2 - trzy miesiące: To właśnie wtedy zobaczysz pełną, krótką brodę, która jest zwarta, ale gęsta i okrągła (zwana też brodą sportowca). Będziesz miał kilka rozdwojonych końcówek, kilka odstających kosmyków i nieforemny kształt, który może wymagać wskazówek. Na tym etapie ważne jest, abyś zaczął mówić fryzjerowi, że chcesz tylko lepiej zdefiniować swój zarost lub go oczyścić, a nie przycinać na długość.

Kamień milowy nr 3 - sześć miesięcy: W tym momencie Twoja broda będzie znajdować się w sporej odległości od twarzy i będzie miała wyraźny zarys i objętość. Bez przycinania i produktów zarost stanie się dziki, więc skorzystanie z pomocy profesjonalnego fryzjera pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i frustracji (i pozbyć się rozdwojonych końcówek).

Wybierając się na drożdżówkę, skorzystanie z profesjonalnej pomocy fryzjerskiej zwiększy Twoją pewność siebie i da Ci pewne umiejętności, które ułatwią cały proces.