Zakup fotela fryzjerskiego
24

maja

Zakup fotela fryzjerskiego

Wybieranie mebli jak wiadomo nie jest takie proste, a w sklepach w różnych katalogach znajdziemy wiele ciekawych możliwości. A jak to jest, gdy będzie trzeba wybierać meble fryzjerskie?

Przede wszystkim zacząć trzeba od tego, że fotele fryzjerskie muszą być bardzo wygodne, powinny mieć odpowiednie siedzisko oraz oparcie, które nie może być zbyt twarde, aby nie powodować cierpienia całego ciała, powinny gwarantować komfort i dla klienta i dla osoby, która będzie wykonywała fryzurę. Klient jeśli w naszym salonie będzie czuł się komfortowo można oczekiwać, że chętnie do nas wróci i zostawi pieniądze w naszym salonie. Dodatkowo powinien również wtedy polecić salon znajomym i szansa na nowych klientów będzie rosła.

Parametry fotela fryzjerskiego

Szukając fotela fryzjerskiego najlepiej będzie zdecydować się na praktyczny fotel z okrągłymi i kwadratowych nogach. Można oczekiwać, że będzie on świetnie wyglądał w naszym salonie, ale nie zawsze zagwarantuje nam komfort pracy, gdy trudno będzie się przy nim ruszać. Obecnie podstawowy wybór będzie pomiędzy pompą hydrauliczną a pompą gazową. Ma to wpływ na to jak będzie się takim fotelem regulować wysokość. Pompa hydrauliczna sprawdza się tu znacznie lepiej. Jeśli zapoznamy się z wyborem mebli do salonu fryzjerskiego dość szybko zobaczymy, że wybór jest obecnie spory.

Dlatego większość salonów decyduje się stawiać na czarne albo też białe obicia, ponieważ będą one pasować do każdego salonu. Chociaż czasami nie ma sensu kierować się standardem i wybierać raczej praktyczne rozwiązania. Trzeba bowiem pamiętać, że i tak po kilku latach będzie trzeba zmienić takie obicie, szczególnie jasne będą się szybko brudzić. Czasami za standardem po prostu nie ma sensu iść i raczej wybieramy myśląc indywidualnie.

Fotel do salonu fryzjerskiego

Hokery

Jeśli chodzi o komfort pracy takim praktycznym rozwiązaniem będą przede wszystkim hokery a więc wysokie krzesła, które przeznaczone są dla fryzjerek, które dzięki temu w czasie pracy mogą wygodnie usiąść i tworzyć na włosach cuda, jednocześnie bez obciążania kręgosłupa. Hokery charakteryzują się tym, że są praktyczne i nie przeszkadzają fryzjerom w pracy, ponieważ mają regulowaną wysokość, tak więc fryzjer może tak ustawić krzesło, że wysokość będzie taka jakiej dokładnie potrzebuje. W sprzedaży znajdzie się wiele udanych hokerów.

Czym się kierować podczas wyboru fotela fryzjerskiego?

Na pewno wybieramy jedynie dobre technologie, które gwarantują zadowalającą jakość, świetnie działają, do tego wygodne oparcie, podłokietnik, który nie będzie zahaczał o kable urządzeń w salonie wykorzystywanych. Pamiętajmy również o regulacji wysokości, która potrzebna jest w fotelu klienta a także w hokerze. Trzema pamiętać, że nie ma sensu kupowanie podejrzanie tanich sprzętów, których jakość będzie wątpliwa. Postarajmy się więc wybrać taki fotel, który swoje zadania będzie dobrze spełniał.