Nadtlenek 20- czy 30- objętościowy: który wybrać do wybielania?
30

kwietnia

Nadtlenek 20- czy 30- objętościowy: który wybrać do wybielania?

Z każdym dniem coraz częściej klienci przychodzą do salonów, szukając pomocy w ratowaniu swoich włosów po niezadowalającym rozjaśnianiu w domu. Często zdarza się jednak, że przychodzą klienci, którzy chcą poznać opinię profesjonalisty w dziedzinie stylizacji, aby wiedzieć, jakich produktów używać. Dlatego ważne jest, aby być przygotowanym i mieć pod ręką całą niezbędną wiedzę na temat rozjaśniania włosów.

 

Rozjaśnianie włosów jest jednym z najbardziej starannych procesów w salonie fryzjerskim, dlatego konieczne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy. Pozwoli to uniknąć ryzyka uszkodzenia włosów i umożliwi skuteczne osiągnięcie pożądanych rezultatów. Oto krótki przewodnik po nadtlenku 20 lub 30 objętości, który pomoże Ci lepiej prowadzić klientów.

 

Różnica między 20 objętościami nadtlenku a 30 objętościami

Jak być może wiesz, nadtlenek, zwany także nadtlenkiem wodoru lub kremem rozwijającym, to substancja chemiczna składająca się z wodoru i tlenu, używana zwłaszcza w salonach do rozjaśniania włosów. Moc tej substancji chemicznej mierzy się w objętości lub procentach, przy czym najczęściej stosuje się objętości 20 i 30. Sposób użycia tego produktu zależy od usługi, która ma być wykonana, wymagań lub rodzaju włosów, które mają być zastosowane, oraz oczekiwanego rezultatu.

Jak stosować 20 i 30 objętości nadtlenku i jakich efektów należy się spodziewać?

Nadtlenek o objętości 20 jest najczęściej stosowany na włosach, które były wcześniej poddawane zabiegom lub rozjaśniane. Szczególnie w przypadku nieco ciemniejszych odcieni włosów, takich jak brązowe lub czarne, gdzie pożądane jest umiarkowane rozjaśnienie, ponieważ przy tym poziomie intensywności produktu można rozjaśnić do dwóch odcieni podczas jednej aplikacji.

Z drugiej strony, nadtlenek 30 objętości do rozjaśniania włosów stosuje się na włosach całkowicie nietkniętych zabiegami chemicznymi lub na włosach bardzo ciemnych i opornych. Rezultatem, którego można się spodziewać po zastosowaniu 30-woltowego nadtlenku, jest rozjaśnienie do trzech lub czterech odcieni degradacji podczas jednej aplikacji. Należy również wziąć pod uwagę czas ekspozycji włosów na działanie produktu, aby uniknąć uszkodzeń i podrażnień skóry głowy.

Który nadtlenek jest najsilniejszy?

Należy pamiętać, że chociaż prawdą jest, iż między nadtlenkiem 20- i 30- objętościowym, nadtlenek 30- objętościowy jest najsilniejszy , nie oznacza to, że jest to nadtlenek, który powoduje największe uszkodzenia włosów, ani że jest to nadtlenek, który powoduje największe uszkodzenia włosów. Tak naprawdę nie chodzi o to, który nadtlenek jest najsilniejszy, aby osiągnąć najszybsze rezultaty, ale o to, który nadtlenek jest najbardziej odpowiedni dla rodzaju włosów poddawanych zabiegowi i koloru włosów, które mają być rozjaśniane. W większości przypadków lepiej jest stosować nadtlenki o niskiej sile działania i pracować stopniowo, niż narażać włosy na działanie większych nadtlenków przez dłuższy czas i zbyt długo.

Który nadtlenek najbardziej wybiela?

Mimo że nadtlenki można rozcieńczać w celu zmniejszenia uszkodzeń, zasadniczo sposób stosowania i ostrożność są takie same, niezależnie od tego, czy włosy są poddawane działaniu 20 czy 30 objętości nadtlenku. Podczas stosowania produktu należy koniecznie wziąć pod uwagę instrukcję jego użycia, ponieważ każdy produkt ma określony czas ekspozycji, który jest zdrowy dla włosów. Przekroczenie tego czasu, niezależnie od tego, czy do rozjaśniania włosów użyto nadtlenku o stężeniu 20 czy 30 objętości, może spowodować nieodwracalne uszkodzenia skóry głowy i włosów klientów.

Teraz możesz skorzystać z tych wskazówek i tego krótkiego przewodnika, aby ułatwić sobie pracę w salonie. Ważne jest, aby pamiętać o nich podczas pielęgnacji włosów klientów lub udzielania im lepszych rad i wskazówek, aby podejmowali właściwe decyzje w zależności od swoich zainteresowań i celów. Pamiętaj, że najważniejsza różnica między tymi dwoma produktami polega na długości czasu, przez jaki włosy są wystawione na działanie substancji chemicznych, oraz na rezultatach, jakich oczekują Twoi klienci.

 

Powiązane artykuły:

  1. Fryzura pixie: pochodzenie, styl, jak ją wykonać i pielęgnacja
  2. Akrystyka: technika, potrzebne narzędzia i wskazówki
  3. Różne fryzury na imprezę dla kobiet