DLACZEGO NATURALNA SZAMPONIA I ODŻYWKI SŠ LEPSZE
3

września

DLACZEGO NATURALNA SZAMPONIA I ODŻYWKI SŠ LEPSZE

Możesz czuć się komfortowo używając szamponu lub odżywki, które zawierają szkodliwe substancje chemiczne, a może naprawdę nie zastanawiasz się nad tym zbytnio. Być może i tak uważasz, że Twoje włosy wyglądają świetnie. Ale zanim następnym razem zrobisz zakupy na szampon i odżywkę, weź pod uwagę następujące kwestie.

Produkty naturalne są łagodniejsze

Rozmawialiśmy już o tym na różne sposoby, ale warto to powtórzyć: substancje chemiczne znajdujące się w wielu produktach do włosów mogą je uszkodzić, zwłaszcza jeśli są już nieco kruche.

Są lepsze dla twojego zdrowia.

Trudno jest powstrzymać szampon i odżywkę przed przedostaniem się do innych części ciała podczas jego spłukiwania, co oznacza, że skóra ma kontakt z ostrymi chemikaliami znajdującymi się w wielu szamponach.

Ponadto Twoja skóra może wchłaniać te substancje chemiczne i mogą one prowadzić do wielu innych problemów zdrowotnych niezwiązanych ze zdrowiem Twoich włosów.

Mogą one przyczynić się do przyspieszenia wzrostu włosów

Podczas gdy szampon niekoniecznie sprawia, że włosy "rosną", szampony wypełnione chemikaliami mogą zwiększyć ryzyko wypadania włosów, ponieważ podrażniają gruczoły tłuszczowe i zmniejszają wielkość mieszków włosowych, a także wysuszają skórę głowy.

Naturalne szampony zawierają natomiast składniki, które tworzą zdrowe środowisko do rozkwitu, a następnie do wzrostu włosów. Olejek z drzewa herbacianego, ekstrakty z grejpfruty i olej kokosowy należą do składników często spotykanych w szamponach naturalnych, które mogą wspomagać wzrost włosów.

Dwa w jednym

Naturalne szampony mogą zapobiegać nadmiernemu przetłuszczaniu się i wysuszaniu włosów. Choć może się to wydawać wysokim zadaniem, nie zawierają one one silikonu, co powoduje nadmierne odkładanie się włosów, prowadzące do przetłuszczania się cebulek lub innych ostrych chemikaliów, które wysuszają włosy.

Są przyjazne dla środowiska.

Mycie substancji chemicznych zawartych w wielu szamponach w odpływie oznacza, że trafiają one do środowiska. Siarczany, silikony i inne składniki syntetyczne mogą powodować szkody dla środowiska. Nie musisz się o to martwić składnikami organicznymi, które ulegają naturalnemu rozkładowi.

Upewnij się, że Twój szampon nie zawiera silikonów, siarczanów, ftalanów i parabenów, jeśli chcesz zmniejszyć obciążenie środowiska.

Oni mogą pomóc ci zaoszczędzić pieniądze

Podczas gdy wiele naturalnych szamponów kosztuje nieco więcej niż szampony produkowane masowo zawierające wiele substancji chemicznych, możesz zdecydować się na zakup szamponów salonowych, które rozwiązują konkretne problemy, takie jak nadmiernie tłuste i suche włosy lub łupież. Te szampony mogą być trochę drogie i nie mogą dać Ci wyników, na które liczyliście.