Jakie akcesoria pomogą nam podczas przycinania brody?
17

sierpnia

Jakie akcesoria pomogą nam podczas przycinania brody?

Choć broda drwala wygląda dość niedbale, mylą się wszyscy ci panowie, którym wydaje się, że powinna ona rosnąć bujnie, oni zaś wcale nie muszą o nią dbać. Bujna broda, która rzuca się w oczy, to w ostatnich latach trend, którego nie mogą przeoczyć nawet te osoby, które nie interesują się światem mody i zmianami, jakie się w nim dokonują. To właśnie nieogolony drwal staje się zresztą symbolem męskości. Oczywiście, nie oznacza to, że jego zarost może rosnąć w przypadkowy sposób. Przeciwnie, mówimy o trendzie, który stawia nie tylko na samo posiadanie brody, ale i na jej odpowiednią pielęgnację i jedynie wówczas można uznać, że przestrzegamy zasad, na jakich się opiera. Znakomitym rozwiązaniem wydaje się w tym kontekście odwiedzenie salonu, w którym męską brodą zajmie się profesjonalny barber, nie każdy jednak ma czas na takie wizyty, a i nie w każdym mieście wspomniane salony są tak samo popularne.

Alternatywą dla wizyty u profesjonalisty pozostaje samodzielne przycinanie sobie brody, jeśli jednak decydujemy się na taki krok, powinniśmy mieć świadomość tego, że przydadzą nam się akcesoria ułatwiające nam zadanie, jakie czeka na realizację. Oczywiście, najszybszym sposobem na doprowadzenie brody do porządku jest postawienie na elektroniczny trymer lub na inną strzyżarkę tego typu. Tego rodzaju rozwiązanie powinno przypaść do gustu zwłaszcza tym mężczyznom, którzy są skazani na codzienne golenie się. Broda jest podcinana precyzyjnie, a ponieważ urządzenia tego typu dają nam możliwość regulowania długości ostrza, nie ma mowy o jakichkolwiek niedopowiedzeniach. Niestety, trymer to przede wszystkim rozwiązanie problemu krótkiego zarostu, gdy więc broda jest bujna, należy liczyć się z tym, że nie poradzi sobie z nią tak samo dobrze. Innym rozwiązaniem, którego nie powinno zabraknąć w męskiej łazience jest grzebień i nie ma tu żadnego znaczenia to, że on sam nie jest nam w stanie podciąć brody. Jeśli chcemy skrócić brodę i być zadowolonymi z efektu końcowego, wyczesanie jej grzebieniem to podstawa. Te proste akcesorium jest też niezrównane, gdy chcemy, aby nasza broda miała wymarzony przez nas kształt.

Warto zaopatrzyć się również w degażówki, a więc nożyczki, których znakiem rozpoznawczym jest to, że posiadają charakterystyczne, ząbkowane ostrze. Najczęściej są one wykorzystywane przez fryzjerów, którzy cieniują za ich pośrednictwem włosy, warto jednak mieć je także we własnej łazience zwłaszcza, jeśli zależy nam na tym, aby owłosiona twarz odznaczała się ciekawym kształtem. Z tego samego powodu dobrze jest też zaopatrzyć się w specjalne nożyczki do brody oraz wąsów.