25 porady ekspertów dotyczące pielęgnacji włosów dla mężczyzn: jak dbać o włosy?
16

września

25 porady ekspertów dotyczące pielęgnacji włosów dla mężczyzn: jak dbać o włosy?

Nie ma wątpliwości, że włosy mężczyzny są ważnym elementem jego ogólnego wyglądu. Jest tak wiele kwestii do rozważenia - styl, długość, kiedy je ściąć, jakich produktów używać - że czasami może to być przytłaczające.

Z pomocą przychodzą nam jednak nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów dla mężczyzn. Omówimy wszystkie aspekty codziennej pielęgnacji włosów, sposoby poprawy ich jakości oraz co robić (a czego nie robić), gdy pozwalasz włosom odrosnąć.

Myślimy, że na koniec będziesz miał wystarczającą wiedzę, aby uczynić swoją codzienną rutynę pielęgnacji włosów bardziej skuteczną niż kiedykolwiek.

NAJLEPSZE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI WŁOSÓW DLA POCZĄTKUJĄCYCH

1. SUSZENIE WŁOSÓW WE WŁAŚCIWY SPOSÓB

Jeśli jesteś jak wielu mężczyzn, wychodzisz spod prysznica po umyciu i/lub odżywce włosów i pocierasz je energicznie ręcznikiem, aby pomóc im wyschnąć. Nie rób tego.

Faktem jest, że Twoje włosy są bardzo podatne na uszkodzenia, gdy są mokre, a pocieranie mokrych włosów ręcznikiem powoduje, że część włosów zostaje wplątana w nitki ręcznika i rozciąga je poza ich punkt załamania. To z kolei powoduje uszkodzenie zewnętrznych warstw włosa, rozdwajanie końcówek i puszenie się włosów.

Zamiast tego, osusz włosy po strząśnięciu z nich nadmiaru wody, delikatnie głaszcząc je w kierunku, w którym rosną.

Musisz także zachować ostrożność podczas suszenia włosów. Szczerze mówiąc, najlepszym sposobem na wysuszenie włosów jest suszenie ich powietrzem, ale suszenie może być najlepszym rozwiązaniem w te dni, gdy brakuje Ci czasu. Niektóre ważne rzeczy do zapamiętania podczas korzystania z suszarki do włosów są do korzystania z najniższych ustawień ciepła możliwe, i zawsze pozostawić włosy lekko wilgotne, aby upewnić się, że nie jesteś przesuszone go.

2. NIE PRZESADZAJ Z TEMPERATURĄ

Właśnie rozmawialiśmy o użyciu niższego ustawienia ciepła, jeśli trzeba wysuszyć włosy, zmniejszając na każdym ciepła jest ogólna zasada dla typowego mężczyzny pielęgnacji włosów rutyny.

Nie ma to jak gorący prysznic, zwłaszcza gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, ale gorąca woda sieje spustoszenie na włosach, ponieważ pozbawia je wielu istotnych olejków z włosów i skóry głowy, co prowadzi do przesuszenia.

Ponownie, najlepszym sposobem na wysuszenie włosów jest pozostawienie ich do wyschnięcia na powietrzu. Jeśli używasz suszarki do włosów, zmniejszyć ciepło i pozostawić włosy lekko wilgotne, więc nie będzie kuszony do nadmiernego suszenia go.

3. NOŚ KAPELUSZE OSZCZĘDNIE

Czasami chcesz po prostu założyć kapelusz lub czapkę, ale nie przesadzaj z tym. Ciasne kapelusze mogą powodować uszkodzenie włosów i ich wypadanie, ponieważ zbyt mocno ciągną włosy u nasady. W miarę możliwości noś luźne kapelusze.

4. NIE ZACZESUJ WŁOSÓW NA BOK - NIGDY

OK, więc twoje włosy są przerzedzone na górze, podczas gdy nadal masz dość dużo go po bokach. Proszę, nie podejmuj tej okropnej decyzji, aby przykryć gołe miejsca na czubku głowy zaczeską. To nigdy nie jest dobry wygląd i może przypominać ludziom strasznego wujka, który ciągle pojawia się na ich zjazdach rodzinnych. A większość kobiet będzie uciekać - zrób to sprintem - od mężczyzny z zaczeską. Zrób sobie przysługę i zamiast tego zrób fryzurę, która będzie pasowała do Twojego stylu.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci osiągnąć wymarzony wygląd fryzury, ale co najważniejsze, pomogą Ci zachować jak najzdrowsze włosy. Jak wszystko inne, silne, zdrowe włosy osiąga się poprzez konsekwentny wysiłek i odpowiednią wiedzę.

5. NIE PRZESADZAJ Z PRODUKTAMI

Nie ma nic złego w stosowaniu żeli do włosów, wosków, a nawet lakieru do włosów, aby uzyskać styl i wygląd, który chcesz. Ale, używając zbyt dużo produktu może sprawić, że włosy wyglądają nienaturalne i ciężkie, więc używać tylko ilość, że naprawdę trzeba, zamiast stosowania nadmiaru ilości.

Oto krótki przewodnik po produktach do włosów, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru dla Twojego typu włosów:

 • Żel - Daje mokry wygląd, który pozostaje na miejscu. Jest to produkt o wysokim połysku i wysokiej trwałości.
 • Pudry - Pudry mają wysoki poziom utrwalenia, niski połysk i nie są tak sztywne jak żele.
 • Wosk - Nie ma wątpliwości, że wosk utrzymuje włosy w miejscu. Jest trudniejszy do usunięcia z włosów, ponieważ jest na bazie oleju.
 • Pomada - Pomada jest świetna do osiągnięcia wyglądu retro, a także ma wysoki połysk. Pomady mają tendencję do słabszego utrwalania niż inne produkty.
 • Pasta - Pasta jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli masz średnie lub długie włosy. Zazwyczaj mają one średni połysk i trwałość.
 • Błota iglinki - Ponieważ błota i glinki są bardziej suche niż inne produkty do włosów dla mężczyzn, mają one tendencję do mniejszego połysku. Błota i glinki mają właściwości od słabo do mocno utrwalających i wszystko pomiędzy.
 • Spray z solą morską - Spray z solą morską to świetna opcja, aby uzyskać teksturowane, matowe włosy, które są łatwe w dotyku i poruszają się naturalnie.

6. MYJ, ALE NIE POWTARZAJ

Jednym z wielkich mitów na temat mycia włosów jest to, że trzeba umyć włosy szamponem, spłukać, a następnie powtórzyć proces jeszcze raz. Nie tylko jest podwójne mycie niepotrzebne, ale może to również wysuszyć włosy.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WŁOSÓW DLA RÓŻNYCH TYPÓW I STYLÓW WŁOSÓW

7. ZAPUSZCZANIE DŁUGICH WŁOSÓW: PRZEWODNIK

Decyzja o zapuszczeniu długich włosów nie różni się wiele od decyzji o zapuszczeniu pełnej brody, tzn. potrzebujesz czasu, cierpliwości i pomysłu na to, czego chcesz. Rozłóżmy to na czynniki pierwsze i przyjrzyjmy się temu bliżej; możesz również obejrzeć nasz film, aby lepiej zrozumieć, o czym mówimy.


MIEĆ PLAN

Przyjrzyj się szczerze powodom i swoim celom zapuszczania długich włosów. Jest to zobowiązanie, a także coś, co musi pasować do Twojego stylu życia. Musisz również upewnić się, że masz dodatkowy czas na swoją rutynę pielęgnacyjną, ponieważ dłuższe włosy wymagają nieco więcej czasu na pielęgnację niż krótsze.

POZOSTAŃ SILNA

Jedną z najlepszych rzeczy, jaką możesz zrobić zapuszczając długie włosy, jest posiadanie ich. Oznacza to, że musisz być zaangażowana w ten proces, nawet jeśli Twoje włosy wyglądają źle podczas zapuszczania. Zdarzają się poranki, kiedy budzisz się i bez względu na to, co robisz, włosy wyglądają źle. O wiele łatwiej jest "trenować" krótsze włosy, ale w przypadku dłuższych włosów, musisz przetrwać te chwile irytacji, gdy Twoje włosy mają różne długości.

To trochę jak z zapuszczaniem brody. Będą momenty, w których będziesz chciała ją zgolić, bo tak wygląda, ale pozostanie przy niej w trudnych chwilach naprawdę się opłaci. Jak długo powinnaś pozwolić jej rosnąć? Idealnie, jeśli naprawdę chcesz mieć długie włosy, powinnaś dać im około roku czasu na wzrost, zanim zdecydujesz się na kolejny ruch. Twoje włosy przejdą po drodze wiele faz, więc bądź cierpliwa.

Podczas zapuszczania włosów, każdego miesiąca będziesz miała nowy look, a możliwość trenowania całkowicie zniknie, o czym mówimy na naszym filmie o zapuszczaniu włosów.

Nie oznacza to jednak, że zawsze jest to kłopotliwe, ponieważ jednym z atutów zapuszczania włosów jest to, że możesz wypróbować wiele rzeczy, takich jak kucyki i bawić się nimi w trakcie tego procesu.

ZAOPATRZ SIĘ W ODPOWIEDNIE NARZĘDZIA

Inwestowanie w dobre narzędzia jest ważne, niezależnie od tego, czy pracujesz przy samochodzie, czy robisz projekt DIY w domu, czy też dbasz o swoje włosy podczas procesu zapuszczania. Grzebień z szeroko rozstawionymi zębami jest dobrym narzędziem do pielęgnacji włosów, podobnie jak szczotka do włosów z naturalnym włosiem. Jeśli decydujesz się na kucyk, kup opaski pokryte tkaniną, aby utrzymać je w miejscu, ponieważ są one delikatniejsze dla włosów.

ZAOPATRZ SIĘ WE WŁAŚCIWE PRODUKTY

Szampon za 3 dolary z lokalnej drogerii jest w porządku, gdy masz krótkie włosy lub ścięte, chociaż nadal zalecamy używanie produktów wyższej jakości. Ale wszelkie szkody spowodowane przez tańszy szampon, gdy masz krótkie włosy jest mniejsza o fakt, że masz zamiar wyciąć włosy w ciągu kilku tygodni, tak.

Z drugiej strony, używanie szamponu gorszej jakości, który jest mniej delikatny dla włosów, nie jest najlepszym pomysłem, jeśli masz długie włosy lub jesteś w trakcie ich zapuszczania. Tańsze szampony spowodują rozdwajanie się końcówek, puszenie się i wysuszenie włosów, ponieważ pozbawią je sebum - naturalnych olejków skóry głowy.

Ważne jest również, aby znaleźć szampon odpowiedni dla Twojego typu włosów, niezależnie od tego, czy są one tłuste, suche, czy też znajdują się gdzieś pomiędzy. Jeśli nie jesteś pewien, nie wahaj się zapytać fryzjera lub stylistę.

Innym pomocnym narzędziem dla wielu mężczyzn jest olejek do włosów, który pomaga zapobiegać przesuszeniu. Wystarczy nałożyć odrobinę olejku na włosy u nasady i rozprowadzić go równomiernie na skórze głowy. Należy jednak zachować ostrożność w przypadku olejków. Upewnij się, że czytasz uważnie etykietę, aby sprawdzić, czy składa się on z całkowicie naturalnych składników. Niektóre firmy stosują składniki nienaturalne, takie jak silikon, który może uszkodzić Twoje włosy. Ale ogólnie rzecz biorąc, olejek do włosów jest doskonałym narzędziem, które warto mieć w swoim zestawie pielęgnacyjnym, jeśli masz suche lub puszące się włosy.

MYCIE WŁOSÓW

Po znalezieniu odpowiedniego szamponu i odżywki dla Twojego typu włosów, nadszedł czas na ich umycie. Dobrze jest użyć grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, aby pozbyć się wszelkich splątanych włosów przed wejściem pod prysznic, a także po wyjściu z niego. Zmocz włosy ciepłą - nie gorącą - wodą, a następnie delikatnie wmasowuj szampon we włosy przez kilka minut, po czym spłucz. Następnie nałóż odżywkę, którą również pozostaw na kilka minut, a następnie (najlepiej) spłucz chłodną wodą.

Istnieje wiele dyskusji na temat tego, jak często powinnaś myć włosy. Jedna ze szkół myślenia mówi, że codzienne mycie w końcu wysuszy Twoje włosy, ale będziesz chciała myć włosy częściej, gdy będziesz je zapuszczać. W każdym razie, możesz chcieć nieco ograniczyć częstotliwość mycia włosów i zawsze używać delikatniejszych szamponów.

SUSZENIE WŁOSÓW

Dotknęliśmy już nieco kwestii suszenia włosów i te same podstawowe zasady odnoszą się do długich włosów, jak i do wszystkich długości i rodzajów włosów: 1) pocierając włosy ręcznikiem do wyschnięcia sprawia, że są podatne na uszkodzenia; 2) pat dry lub powietrze suszyć włosy zamiast; 3) uważać, aby przesadzić z suszarką do włosów, więc zachować niższą temperaturę i włosy powinny być lekko wilgotne, gdy skończysz.

UNIKAJ ZBYT WIELE SŁOŃCA

Wszyscy wiemy, jak nadmierna ekspozycja na szkodliwe promienie UV może uszkodzić skórę, ale może również uszkodzić włosy. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele produktów do włosów przeznaczonych do ich ochrony przed słońcem, w tym szampony i odżywki.

CHROŃ SWOJE WŁOSY PRZED CHLOREM

Chlor znajdujący się w basenach może łatwo wysuszyć Twoje włosy i sprawić, że staną się łamliwe. Możesz jednak chronić swoje włosy, zwilżając je najpierw zwykłą wodą, a następnie nakładając łagodną odżywkę, zanim weźmiesz orzeźwiającą kąpiel.

8. POZNAJ SWÓJ TYP SKÓRY GŁOWY

Niezwykle ważne jest, aby znać typ swojej skóry głowy przed zakupem produktów do włosów, takich jak szampon i odżywka.

TŁUSTA SKÓRA GŁOWY

Nic zbyt skomplikowanego; jeśli Twoje włosy często są tłuste, to znaczy, że masz tłustą skórę głowy. Szanse są takie, że próbowałaś już różnych szamponów, aby ograniczyć przetłuszczanie się włosów, ale kilka rzeczy, o których warto pamiętać, rozważając zakup, to unikanie szamponów oznaczonych jako nawilżające lub nawadniające, a wybieranie tych, które są określane jako "wzmacniające", "równoważące" lub "oczyszczające". Powinieneś również upewnić się, że głęboko wmasowujesz szampon w skórę głowy, aby pomóc rozbić nadmiar olejków.

SUCHA SKALA

Sucha skóra głowy jest typem skóry, która często jest sucha, swędząca i z łupieżem. Istnieją jednak różne stopnie suchości skóry głowy i należy odpowiednio do nich kupować szampony i odżywki. Jeśli masz niewielką suchość, pomocny będzie szampon, który wspomaga nawilżanie i nawadnianie.

Jeśli Twoja skóra głowy jest wyjątkowo sucha, warto poszukać składników, takich jak olejek z drzewa herbacianego, które mają silne właściwości nawilżające. Szampony, których nie powinnaś kupować, jeśli masz suchą skórę głowy, to te, które na swojej etykiecie mają nazwę "wzmacniający", "wzmacniający" lub "zwiększający objętość".

NORMALNA SKÓRA GŁOWY

Dobrze dla ciebie, jeśli masz normalną skórę głowy. Oznacza to, że Twoje włosy są zazwyczaj łatwe do ułożenia, mają odpowiednią ilość olejków i nie musisz zbytnio komplikować sobie życia podczas zakupów produktów. Twoim głównym zadaniem jest znalezienie szamponu, który zachowuje równowagę między nawilżaniem a oczyszczaniem.

9. WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI WŁOSÓW DLA CZARNYCH MĘŻCZYZN

Wiele z naszych wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów odnosi się do wszystkich mężczyzn, niezależnie od rasy. Ale African-American mężczyźni muszą przestrzegać nieco inną rutynę, aby utrzymać włosy zdrowe i wyglądające najlepiej. Oto kilka wskazówek, których warto przestrzegać:

RZADZIEJ MYJ WŁOSY SZAMPONEM

Prawdopodobnie największym powodem, dla którego należy rzadziej myć włosy szamponem, jest substancja chemiczna zwana laurylosiarczanem sodu (SLS), znajdująca się w większości dostępnych na rynku szamponów. SLS pozbawia skórę głowy naturalnych olejków - olejków, które pomagają chronić włosy. W rezultacie włosy stają się suche i łamliwe.

Wielu ekspertów zaleca mycie włosów tylko dwa razy w tygodniu (szamponem, który nie zawiera SLS). Szukaj szamponów zawierających naturalne olejki i inne składniki, które nawilżają skórę głowy i włosy.

CZĘSTO NAWILŻAJ

Choć możesz ograniczyć stosowanie szamponów, powinnaś codziennie nawilżać włosy. Dlaczego? Ponieważ Twoje włosy mają tendencję do przesuszania się w ciągu dnia, czy to z powodu ogrzewania pomieszczeń zimą, czy też noszenia czapek wiosną i latem.

Niezależnie od tego, jaki produkt nawilżający wybierzesz, pamiętaj, aby wmasować go równomiernie w skórę głowy i włosy, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

ODPOWIEDNIA STYLIZACJA

Fryzura niewymagająca zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych często sprawdza się najlepiej z wielu powodów, między innymi dlatego, że pozwala zaoszczędzić czas, a jednocześnie dobrze wyglądać. Ale nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziesz fryzurę, która naprawdę Ci się spodoba.

WYBIERZ ODPOWIEDNI PRODUKT

Unikaj produktów zawierających alkohol, olej mineralny lub petrolatum, które utrwalają fryzurę, ale mogą wysuszać włosy. Szukaj produktów z naturalnymi składnikami.

UŻYWAJ ODPOWIEDNIEGO GRZEBIENIA

Zawsze miej pod ręką odpowiednie narzędzia do pielęgnacji swoich dłoni, z których nie najmniej ważnym jest używanie odpowiedniego grzebienia. Tak więc, zainwestować w dobrym grzebieniu afro, ponieważ ma specjalnie zaprojektowane zęby, które mogą rozplątać kępy kręconych włosów znacznie lepiej niż inne grzebienie lub szczotki.

10. NIE PRZEJMUJ SIĘ TŁUSTYMI WŁOSAMI

Jest to naturalna reakcja, aby chcieć szorować tłuste włosy z siłą zawodnika MMA, aby uzyskać wszystkie oleje to. Nie rób tego. Over-scrubbing ma tendencję do stymulowania gruczołów łojowych produkujących olej, które są już wystarczająco aktywne. Kolejną wskazówką dotyczącą pielęgnacji włosów tłustych - lub wszystkich rodzajów włosów - jest unikanie mycia ich zbyt gorącą wodą.

FRYZJER I PORADY DOTYCZĄCE STRZYŻENIA

11. REGULARNIE PODCINAJ WŁOSY

O ile Twoim celem nie jest zapuszczenie dłuższych włosów, mądrze jest utrzymywać włosy podcięte, ponieważ jest to najlepszy sposób na pozbycie się uszkodzonych włosów, takich jak rozdwojone końcówki. Powinieneś przycinać włosy co sześć do ośmiu tygodni, nawet jeśli jest to tylko lekkie przycięcie. Zdziwisz się, jak zdrowo wyglądają Twoje włosy po takim skromnym podcięciu. Niezależnie od tego, co zrobisz, nie wierz w stare porzekadło, że włosy będą mocniejsze i pełniejsze, jeśli je podetniesz. To stara opowieść o żonach, które jest rzeczywiście b.s., więc nie dostać strzyżenie, bo myślisz, że będziesz w stanie rosnąć grubsze włosy z powodu niego.

12. ZREZYGNUJ Z ZABIEGÓW CHEMICZNYCH

Czy to farbowanie włosów lub uzyskanie trwałej, zabiegi chemiczne mogą zostawić włosy suche, zniszczone i matowe. Tak więc, po pierwsze, nie przesadzaj z tymi zabiegami, ale także unikać domowych zabiegów i szukać usług dobrego stylisty zamiast. Doświadczony fryzjer lub stylista będzie wiedział, jak przygotować włosy i jakie produkty są najlepsze dla Twojego typu włosów. Ponadto, wyniki, które uzyskasz od profesjonalisty prawie zawsze będą wyglądać lepiej niż wyniki, które uzyskasz robiąc to samemu.

13. ZRÓB SOBIE STRZYŻENIE WE WŁAŚCIWYM CZASIE

Przez "odpowiedni czas" nie mamy na myśli mitycznego dokładnego dnia, kiedy powinnaś przyciąć włosy, ale raczej to, o jakiej porze dnia umówisz się na wizytę u fryzjera lub stylisty. Większość salonów i sklepów jest spokojniejsza na początku i na końcu każdego dnia, co zwiększa Twoje szanse na poświęcenie pełnej uwagi fryzjerowi.

14. POZNAJ SWOJEGO FRYZJERA

Profesjonalne fryzjerów i stylistów obfitują, ale kiedy znajdziesz jeden lubisz, uczynić go lub ją cennym źródłem dla wszystkiego włosy. Jednym ze sposobów, aby poznać, że masz dobrego fryzjera jest to, że poświęci on czas na rozmowę o tym, czego oczekujesz, oferując sugestie oparte na Twoich celach i rodzaju włosów. Chcesz, aby Twój fryzjer polecał produkty i wskazówki dotyczące stylizacji, które pomogą Ci osiągnąć wygląd, jaki uzyskasz dzięki jego pracy. Ale chcesz również przyjść uzbrojona w informacje, czy to w postaci zdjęć z telefonu lub z magazynów, jakie fryzury Ci się podobają, itp.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE STOSOWANIA PRODUKTÓW DO WŁOSÓW

15. NIE ZAPOMNIJ O LAKIERZE DO WŁOSÓW

Nie tak dawno temu lakier do włosów był uważany za coś, co tylko kobiety używały, przynajmniej regularnie. Lakier do włosów jest jednak bardzo niedocenianym i skutecznym narzędziem pielęgnacyjnym również dla mężczyzn i jest czymś, co powinieneś rozważyć stosując go w podobny sposób jak woski, pomady, żele, glinki itp.

Dobra wiadomość jest taka, że wiele współczesnych sprayów do włosów zawiera składniki, które są dobre dla Twoich włosów, w przeciwieństwie do naładowanych chemią sprayów z przeszłości. Ponadto, spraye nie są tak ciężkie jak woski i żele, a wielu mężczyzn woli ich lekkość. Jeśli jesteś mężczyzną o cienkich włosach, użycie lakieru jest doskonałym sposobem na dodanie objętości, natomiast mężczyźni o grubych włosach, którzy mogą napotkać trudności w stylizacji, docenią trwałość lakieru.

16. UŻYWAJ SZAMPONU OCZYSZCZAJĄCEGO

Produkty, które stosuje się do włosów w czasie może gromadzić się i spowodować włosy wyglądają matowe i bez życia. Ale dobry szampon klarujący będzie pozbyć się nagromadzenia i sprawiają, że włosy wyglądają bardziej błyszczące. Możesz nawet użyć białego octu jako płukanki do włosów, ponieważ pomaga on w równoważeniu poziomu pH.

17. UŻYWAJ ODŻYWKI JAJECZNEJ

Powiedzieć co? Tak, odżywka do jajek. Dlaczego? Ponieważ jajka są pełne białka i niezbędnych minerałów, których Twoje włosy absolutnie potrzebują. Raz w miesiącu zafunduj więc swoim włosom kurację myjąco-odżywczą z jajkiem. Pozwól jajku wniknąć głęboko w skórę głowy, ponieważ wzmocni ono mieszki włosowe od środka.

18. OTO JEDEN ZE SPOSOBÓW NA USUNIĘCIE WOSKU

Jeśli jesteś osobą, która regularnie używa wosku do włosów, są szanse, że podoba ci się sposób, w jaki sprawia, że włosy wyglądają, ale może to być ból w dupie, aby zmyć go z włosów. W tym celu nałóż szampon na suche włosy, a następnie spłucz go; w ten sposób rozbijesz wosk i ułatwisz jego usunięcie. Powtórz ten proces, jeśli to konieczne.

19. MIEJ PRZY SOBIE GRZEBIEŃ

Nawet jeśli używasz produktów z najsilniejszym trzymać znany ludzkości, trudno jest utrzymać włosy wygląda dokładnie tak, jak chcesz się przez cały dzień. Choć trudno jest mieć zawsze przy sobie ulubione produkty do stylizacji włosów, grzebień jest Twoim kolejnym najlepszym przyjacielem. Zwilżenie grzebienia i dotknięcie fryzury nie tylko utrzymuje włosy wyglądające schludnie, ale także reaktywuje większość produktów do stylizacji.

20. MNIEJ SKUPIAJ SIĘ NA SZAMPONIE, A BARDZIEJ NA ODŻYWCE

Jak wspomniano, istnieje wiele debat na temat tego, czy faceci powinni codziennie myć włosy szamponem. Czytając opinie wielu ekspertów, można odnieść wrażenie, że mniej znaczy więcej, ponieważ nadmiar szamponu może spowodować, że włosy staną się suche i łamliwe. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku szamponów zawierających wysoki poziom detergentów i siarczanów, które pozbawiają skórę głowy i włosy naturalnych olejków.

Jeśli masz włosy, które z natury są tłuste i mogą wyglądać na przetłuszczone, możesz być odporna na sporadyczne mycie szamponem. W wielu przypadkach nie jest to jednak aż tak duży problem, a naturalne olejki są dobre dla Twoich włosów. Jednak to od każdej osoby zależy, jak często powinna myć włosy. Ogólną zasadą jest jednak, by nie myć włosów codziennie.

Z drugiej strony, dobrze jest używać dobrej odżywki codziennie (tzw. co-washing), ponieważ minimalizuje ona rozdwajanie się końcówek, plątanie i łamanie włosów, a także nie pozbawia ich wszystkich naturalnych olejków; w rzeczywistości, zastępuje ona olejki, które zostały zmyte i utrzymuje włosy nawilżone. Kupując odżywkę, szukaj takich, które nie zawierają wosków, ponieważ mogą one sprawić, że włosy będą wyglądać na cienkie.

MNIEJ ZNANE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI WŁOSÓW

21. ZDROWSZA TY OZNACZA ZDROWSZE WŁOSY

Twoje włosy nie różnią się od brody pod tym względem, że prowadzenie zdrowego trybu życia pomoże im w pełni wykorzystać swój potencjał. Dbanie o siebie jest oczywiście korzystne dla Twojego zdrowia z wielu powodów - między innymi dlatego, że zmniejszysz ryzyko wystąpienia poważnych problemów, takich jak choroby serca i otyłość - a Twoje włosy również docenią Twoje pozytywne nawyki.

Na przykład, istnieje silna korelacja pomiędzy nadmiarem stresu a przedwczesnym siwieniem, choć nie jest to prawdą w każdym przypadku. Tymczasem z pewnością słyszałaś wyrażenie: "ta praca (lub dziecko czy znacząca osoba) powoduje, że wypadają mi włosy!". Jest w tym również trochę prawdy, ponieważ stres ogranicza prawidłowe krążenie komórek krwi w skórze głowy.

Brak białka ma zdecydowany wpływ na wzrost włosów. W końcu, włosy są zbudowane z białka, a białko stanowi budulec do naprawy i wymiany kości, skóry, mięśni - i włosów. Osoby, które nie otrzymują wystarczającej ilości białka w swojej diecie, będą miały wolniejszy wzrost nowych włosów.

To, co jesz, ma również wpływ na ogólny stan zdrowia Twojej brody. Oczywiście zawsze ważne jest, by stosować zdrową dietę, ale dieta szczególnie korzystna dla włosów powinna zawierać następujące składniki:

WODA

Skóra głowy może stać się sucha - podobnie jak skóra - dlatego ważne jest, aby codziennie pić dużo wody. Upewnij się, że jesteś odpowiednio nawodniona, jeśli często ćwiczysz lub mieszkasz w cieplejszym klimacie.

BIOTYNA

Biotyna jest niezbędna do utrzymania w zdrowiu błon tłuszczowych komórek włosów, które z kolei rosną i rozmnażają się. Biotyna stanowi "właściwy rodzaj" tłuszczu w Twojej diecie i znajdziesz ją w takich produktach jak łosoś, awokado i orzechy.

WITAMINA C I E

Witaminy E i C również wspomagają wzrost włosów. Witamina E jest przeciwutleniaczem, który poprawia przepływ krwi, co sprzyja zdrowszej skórze głowy, podczas gdy witamina C wspomaga produkcję kolagenu, kluczowego budulca zdrowych włosów, skóry i paznokci.

Wiele leków i suplementów może również prowadzić do utraty włosów. Lista leków obejmuje antydepresanty, leki na ciśnienie krwi, nadmierne dawki witaminy A i antykoagulanty.

22. JAK SPRAWIĆ, BY WŁOSY ROSŁY SZYBCIEJ

Cierpliwość jest cnotą, ale czasami po prostu chcesz, dobrze, przyspieszyć rzeczy; w tym, jeśli chodzi o wzrost włosów. Chociaż Twoje DNA jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na szybkość wzrostu włosów, możesz pomóc swoim włosom rosnąć szybciej. Oto kilka wskazówek:

 • Zachowaj zdrowy styl życia, który obejmuje ćwiczenia, zrównoważoną dietę i mniej stresu.
 • Przyjmuj witaminy i minerały, zwłaszcza biotynę. Znajdziesz biotynę w wielu suplementach i jest ona świetna na porost włosów.

23. PIELĘGNUJ SKÓRĘ GŁOWY, ABY UZYSKAĆ LEPSZE WŁOSY

To tylko ma sens, że zdrowa skóra głowy zapewnia zdrowo wyglądające włosy, ponieważ twoje włosy są przedłużeniem skóry głowy. Ponadto, skóra głowy ma właściwości naprawcze, których nie mają włosy. Dbając o skórę głowy, pamiętaj o następujących wskazówkach:

 • Powinnaś złuszczać skórę głowy raz, a nawet dwa razy w tygodniu, aby usunąć martwe komórki skóry i zanieczyszczenia, których nie usunął szampon. Złuszczające peelingi można znaleźć w ulubionej aptece lub supermarkecie, a wiele z tych, które są przeznaczone do twarzy, jest wystarczająco łagodnych, aby stosować je na skórze głowy.
 • Raz w tygodniu wykonuj automasaż skóry głowy, ponieważ przynosi on wiele korzyści: wspomaga dobry przepływ krwi do skóry głowy, koi nerwy i rozluźnia mięśnie oraz pomaga zachować elastyczność skóry głowy. Opuszkami palców mocno - ale nie za mocno - uciskaj skórę głowy i przesuwaj je okrężnymi ruchami. Unikaj ciągnięcia włosów. Wykonuj ten masaż przez trzy lub cztery minuty.
 • Jedną z najczęstszych przyczyn suchości skóry głowy jest mycie włosów szamponem i spłukiwanie ich zbyt gorącą wodą. Gorąca woda usuwa olejki eteryczne ze skóry głowy i skóry, co prowadzi do jej nadmiernego wysuszenia. Zamiast tego, myj włosy letnią wodą, ponieważ w ten sposób zachowasz olejki eteryczne. Ponadto, nadmierne suszenie włosów może również powodować suchość skóry głowy.

24. ZADBAJ O SWÓJ SPOKÓJ

Twoje nawyki związane ze snem mają wpływ na ogólne zdrowie i wzrost włosów, ponieważ twoje ciało jest w trybie naprawczym, kiedy śpisz. Hormony wzrostu wchodzą w ruch podczas drzemki i przyspieszają reprodukcję komórek, w tym komórek skóry głowy. Sen zwiększa również krążenie krwi wokół mieszków włosowych. Zaleca się, abyś spała od siedmiu do ośmiu godzin na dobę, aby czerpać korzyści z naprawy i reprodukcji.

25. PRACUJ Z WŁOSAMI, A NIE PRZECIWKO NIM

Utrzymanie preferowanej fryzury jest o wiele łatwiejsze, jeśli nie próbujesz jej wymusić. Innymi słowy, jeśli nosisz przedziałek z boku, zrób go po tej stronie głowy, po której leży Twoja korona, ponieważ tam właśnie znajdziesz swój naturalny przedziałek.