Ile kosztuje otwarcie spa?
2

lutego

Ile kosztuje otwarcie spa?

Jeśli jesteś jak większość specjalistów spa, to na pewno nie raz marzyłeś o prowadzeniu własnej firmy. Sama myśl o możliwości kierowania zespołem, zaprojektowania wnętrza według własnego uznania, lub po prostu posiadania spa, które można uznać za własne - to właśnie te aspekty skłaniają specjalistów do poszukiwania własnych przedsięwzięć. Jednak przed przystąpieniem do tego przedsięwzięcia konieczne jest poznanie kosztów otwarcia biznesu. Więc dokładnie ile kosztuje otwarcie spa? Cóż, kontynuuj czytanie i dowiedzieć się!

Podstawy

Koszt otwarcia spa to około £100,000 - to znaczy, jeśli zaczynasz od zera, a nie kupujesz biznesu. Zaskoczony? Cóż, prawda jest taka, że ceny różnią się w zależności od kilku kluczowych czynników. Należy wziąć pod uwagę lokalizację firmy, wymagane pozwolenia, koszty remontu, ubezpieczenie, meble, urządzenia, produkty, płace pracowników, licencje i szkolenia. Oczywiście, jeśli budujesz swój salon od podstaw, możesz spodziewać się jeszcze większych wydatków. Teraz, że mamy, że pokryte, niech nurkować do głębi!

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja!

Miejsce, w którym będzie się znajdował Twój biznes może znacząco wpłynąć na koszty otwarcia. Jeśli jest to w samym środku ruchliwego skrzyżowania tętniącego życiem miasta, spodziewaj się, że zapłacisz najwyższe wydatki dolara za swoje spa. Ile kosztuje otwarcie spa w bardziej wiejskiej okolicy? Oczywiście trochę mniej, jednak jeśli planujesz zakup biznesu od kogoś innego, najlepiej jest zrozumieć, jak wyglądały jego wydatki. Tylko dlatego, że spa znajduje się na obrzeżach ruchliwego miasta, schowane w ciemnym kącie, nie oznacza, że czynsz, rachunki i pozwolenia będą tanie. Mówiąc o pozwoleniach, musisz zarejestrować swoje spa i uzyskać licencję od lokalnego wydziału zdrowia środowiskowego. Bardziej zaawansowane zabiegi (użycie laserów), mogą wymagać rejestracji w Care Quality Commission w Wielkiej Brytanii.

Koszty renowacji

Jeśli kupujemy biznes spa od poprzedniego właściciela, to przy odrobinie szczęścia, koszty renowacji będą minimalne. Jasne, możesz chcieć zburzyć ścianę tu czy tam, aby zrobić miejsce na dodatkowe stanowisko pracy, ale poza tym, prawdopodobnie będziesz trzymać się drobnych poprawek, takich jak odmalowanie wnętrza, itp. Jeśli jednak wynajmujesz przestrzeń, która nie była wcześniej zajmowana przez firmę fryzjerską lub kosmetyczną, cóż, możesz mieć trochę pracy na swoich rękach. Po pierwsze, musisz skontaktować się z lokalnym departamentem planowania i dowiedzieć się, czy spełniasz wszystkie wymagania niezbędne do otwarcia spa. Konieczność zainstalowania dodatkowych zlewów i upewnienia się, że masz zarówno zimną jak i ciepłą wodę są niezbędne, aby działać legalnie!

Ubezpieczenie, meble, produkty i urządzenia

Kiedy szukasz grup ubezpieczeniowych, lokalizacja Twojego biznesu i plan, na który się zdecydujesz, może mieć wpływ na to, ile będziesz musiał zapłacić. Oczywiście, jeśli planujesz otworzyć swój biznes w miejscu podatnym na klęski żywiołowe, ubezpieczenie obejmujące je będzie niebotycznie drogie. Po znalezieniu odpowiedniego planu, można zacząć skupiać się na zakupie mebli i urządzeń, co jest często najbardziej ulgową częścią przygotowań do otwarcia spa. Jeśli planujesz ograniczyć wydatki, możesz zdecydować się na zakup używanych mebli lub urządzeń, takich jak stoły do masażu czy podgrzewacz do wosku. Należy pamiętać, że powinny być one odpowiednio wyczyszczone, zdezynfekowane, a w przypadku urządzeń, sprawdzone czy działają prawidłowo. Jeśli masz doświadczenie w pracy w spa, to prawdopodobnie znasz już pewne linie produktów. Wybierając markę, którą chcesz wybrać, powinieneś zsynchronizować ją z jakością twoich zabiegów i wizerunkiem twojej firmy. Jeśli Twoje spa ma być luksusowe i planujesz dostarczać masaże najwyższej jakości, nie powinieneś używać produktów z najniższej półki.

Działać solo czy na całego?

Niezależnie od tego, czy planujesz prowadzić swoje spa jako jednoosobowa działalność gospodarcza, czy masz ambitne plany założenia własnej firmy, musisz przeskoczyć przez pewne przeszkody. Jako jednoosobowa działalność gospodarcza, musisz zarejestrować się w HM Revenue & Customs (HMRC) i płacić podatki - możesz zarejestrować się tutaj. A co jeśli planujesz założyć własną firmę? Cóż, musisz zarejestrować swoje spa w Companies House i poinformować HMRC o tym fakcie dla celów podatkowych. Aha, i jeśli planujesz zatrudnić pracowników, również musisz im płacić.

Inne niezbędne wydatki

Teraz, gdy mamy już większość z nich, nadal istnieje kilka innych wydatków, które wiążą się z otwarciem spa, w tym:

  • Kursy spa - jeśli nie masz doświadczenia w wykonywaniu zabiegów spa lub chciałbyś wprowadzić nowe.
  • Pozwolenia na muzykę - tak jest - jeśli chcesz odtwarzać muzykę w swoim spa, musisz zapłacić licencję PPL i PRS
  • Zatrudnienie dodatkowej pomocy - jeśli prowadzenie spa zaczyna wymykać się spod kontroli, być może będziesz musiał zatrudnić dodatkową pomoc, szczególnie jeśli chodzi o marketing i zarządzanie wydatkami - jest jednak inna opcja.

Czy dopiero otwierasz swoje spa, czy jesteś w tym biznesie od lat, brytyjscy właściciele spa zwracają się do Versum, oprogramowania dla spa, aby pomóc im bez wysiłku prowadzić i zarządzać swoim biznesem. System działa jak recepcjonista, księgowy, menadżer i specjalista od marketingu, pozwalając Ci skupić się na potrzebach Twoich klientów. Wszystko, od zarządzania rezerwacjami, śledzenia sprzedaży i zysków, do organizowania zmian personelu, przyjmowania przedpłat i wysyłania przypomnień o wizytach - niezawodny system spa jest niezbędnym narzędziem dla firm, które chcą odnieść sukces. Zarejestruj się już dziś - bez karty kredytowej, bez prowizji za rezerwacje, z darmowym wsparciem na zawsze.
Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 1 Średnia: 5/5]

Spis treści

  • Podstawy
  • Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja!
  • Koszty remontu
  • Ubezpieczenie, meble, produkty i urządzenia
  • W pojedynkę czy na całego?
  • Inne niezbędne wydatki
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.