5 przykazań dotyczących zapuszczania włosów
6

kwietnia

5 przykazań dotyczących zapuszczania włosów

Wszyscy już to przerabialiśmy. Czy powinienem? Czy nie powinienem? Czy to się uda? Czy to będzie dobrze wyglądać? Jak długo to potrwa? Te myśli przewijały się przez głowę każdego faceta, który zastanawiał się, czy zapuszczanie włosów to dobry pomysł. Chociaż krótsze włosy dominowały w trendach od późnych lat 80-tych, obecnie coraz więcej facetów pozwala sobie na swobodne zapuszczanie włosów, wybierając mniej wymagające w utrzymaniu i bardziej naturalnie wyglądające długie włosy.

Każdy facet patrzył kiedyś w lustro i zastanawiał się, jak to jest pozwolić swoim włosom po prostu płynąć, chować je za uszami i oczywiście wiązać z powrotem w niesławny koczek. Jednak nawet najbardziej entuzjastycznie nastawieni faceci muszą pamiętać o kilku rzeczach, które mogą okazać się zobowiązaniem na cały rok, aby wejść w świat "długich włosów". Aby wszystko było proste, zacznijmy od początku.

POSTARAJ SIĘ ZACZĄĆ OD RÓWNEGO CIĘCIA

Prawdopodobnie, o ile nie masz zwyczaju strzyc się na bzyczka, Twoja obecna fryzura nie jest symetryczna, co z czasem będzie się tylko pogłębiać. Nie oznacza to jednak, że powinnaś koniecznie golić głowę przed zapuszczaniem włosów przez dłuższy czas. W zależności od sposobu, w jaki Twoje włosy są obecnie stylizowane, może się okazać, że ich odrastanie będzie bardziej równomierne niż się spodziewasz, ponieważ prawie u nikogo włosy nie rosną w tym samym tempie na wszystkich częściach głowy.

BĘDZIE KILKA NIEZRĘCZNYCH MOMENTÓW

Weź to od kogoś, kto jest obecnie w 16 miesiącu wzrostu włosów, będziesz doświadczać pewnych kłopotliwych momentów podczas tego procesu. Twoje włosy będą przechodzić przez różne etapy między patrząc jak rzeczywiste zarośnięte włosy cięcia do uderzenia długość faktycznie chcesz i to będzie najlepiej po prostu być w pokoju z tych doświadczeń, jak przychodzą na ciebie.

Począwszy od momentu, gdy zdajesz sobie sprawę, że twoje grzywki są teraz zbyt długie, aby po prostu pozwolić im odpocząć, jak chcą, do tego pierwszego razu myślisz, że można skutecznie wyciągnąć włosy do tyłu, tylko uświadomić sobie, że nie jest wystarczająco długi, aby uniknąć przypadkowych pasm włosów zwisających w dół w żadnej konkretnej kolejności lub spójności. Nie trać z oczu nagrody i pamiętaj, że nawet najbardziej epickie głowy z włosami musiały przejść przez te same etapy.

POD KONIEC BĘDZIESZ WYGLĄDAĆ ZUPEŁNIE INACZEJ

Łatwo jest zapomnieć o tym, jak bardzo nasze fryzury nas wyróżniają, zwłaszcza w przypadku facetów, którzy mają tendencję do utrzymywania tej samej długości włosów przez lata. Pomyśl o tym, jak różnie wyglądają konkretne kobiety, które ścinają włosy i decydują się na fryzurę pixie lub coś podobnego. To samo dotyczy facetów, którzy po raz pierwszy naprawdę zapuszczają włosy.

Jeżeli jesteś młodsza, prawdopodobnie usłyszysz, że wyglądasz starzej, natomiast jeżeli jesteś nieco bardziej dojrzała, dłuższe włosy mogą sprawić, że będziesz wyglądać młodziej. Każdy z nas jest inny, a dodatkowo długie włosy pozwalają na regularną zmianę stylu. Zarówno rozpuszczone, jak i związane włosy prezentują bardzo różny wygląd i osobowość, a na szczęście, gdy już włożysz w nie pracę, nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko eksperymentować z tym, co będzie dla Ciebie najlepsze.

NAUKA RADZENIA SOBIE Z DŁUGIMI WŁOSAMI WYMAGA CZASU

To może nie wydawać się, ale długie włosy wymaga tyle samo konserwacji jak krótkie włosy robi, jeśli nie więcej czasami. Jeśli jesteś fanem Gry o Tron (czyli 99,9% z Was to czyta), Ty lub Twoja wybranka prawdopodobnie zwróciliście uwagę na zabójczą głowę Jona Snowa. Długie, falujące i zawsze na swoim miejscu, włosy tego drania są zawsze wspaniałe i jest to świetny wygląd, do którego warto dążyć. Ale co z tego? To gówno wymaga dużo czasu i wysiłku, aby je ułożyć.

Długie włosy nie lubią być uporządkowane i schludne, lubią szaleć. Woda, wiatr i wilgotność odgrywają rolę w tym, jak Twoje włosy wyglądają w danym dniu, a dla facetów, którzy nigdy nie zapuszczali włosów, będzie to wymagało trochę cierpliwości na początku, aby przygotować się na sukces. W międzyczasie, zawsze jest inna opcja.

PRZYJĘCIE MĘSKIEGO KOKA

Androgyniczne fryzury zawsze mają swoich fanów i zwolenników, ale man bun zyskał w ostatnich latach wielu zwolenników, ponieważ niezliczone gwiazdy wybrały ten styl. Szczerze mówiąc, jeżeli masz długie włosy i nie chcesz się z nimi zbytnio bawić, man bun jest najlepszym wyborem dla Ciebie i Twoich soczystych włosów.

Niedawno podróżowałam z dwiema przyjaciółkami, z których obie były kobietami i które codziennie nosiły kok lub węzeł. Czy miałam opory przed kopiowaniem ich stylu, aby zaszczepić swoją męskość? Do diabła, nie, byłam tuż za nimi, wybierając kok, aby uniknąć konieczności zmagania się z wietrznymi wiatrami w Cusco i piaszczystymi plażami Rio, eksperymentując na moich włosach (i tak, jeśli się zastanawiasz, ta podróż była super rad).

Zwłaszcza jeśli masz również brodę, a najprawdopodobniej masz, kok doskonale współgra z dłuższymi włosami, zapewniając kontrast między stylami i pomagając nieco otworzyć twarz. Pozwólcie słońcu świecić, bo właśnie wspięliście się na Mt. Everest fryzjerskich podróży. Teraz pozwólcie wszystkim innym cieszyć się tym widokiem.