Najlepsze kosmetyki dla brodaczy
3

sierpnia

Najlepsze kosmetyki dla brodaczy

W trendach od dłuższego czasu królują brody. Są niezwykle stylowe, podkreślają męskość, jednak żeby takie były trzeba o nie odpowiednio dbać. Oczywiście bardzo ważne jest odpowiednie podcinanie, dlatego warto mieć specjalne do tego celu nożyczki. A co z kosmetykami? Olejki, balsamy, woski - wybór jest naprawdę duży. Dziś sprawdzamy po jakie preparaty warto sięgnąć by cieszyć się piękną brodą.

Jak dbać o zarost?

Można by pomyśleć, że pielęgnacja brody to nic takiego. Żeby ją zapuścić, wystarczy jej nie golić, banał! Jednak takie podejście nie spowoduje, że będziemy prezentować się jak modele na okładkach. Żeby cieszyć się piękną brodą, trzeba o nią bardzo dbać. Każdy może odpuścić sobie golenie, jednak tylko regularna pielęgnacja może przynieść spektakularne efekty.

Zwykle mamy całą kolekcję kosmetyków do włosów, a warto równie dobrze zadbać o zarost. Broda również się przetłuszcza, a naskórek łuszczy. Wymaga nawet więcej uwagi, bo jest narażona także na kontakt z jedzeniem i piciem. Zadbajmy więc o dobór odpowiednich kosmetyków dzięki którym osiągniemy najlepsze efekty i znacznie poprawimy swój wygląd.

Co wybrać do pielęgnacji brody?

Podstawowymi preparatami do codziennej pielęgnacji brody są: wosk do stylizacji, balsam, olejek, grzebień oraz nożyczki.

Wosk jest bardzo pomocny do układania brody - możemy w łatwy sposób dostosować ją do naszych oczekiwań. To bardzo proste, wystarczy rozetrzeć odrobinę kosmetyku w dłoniach i nałożyć. W przypadku dłuższego zarostu może się okazać, że potrzebne będzie nałożenie kilku warstw.

Olejek zadba o odpowiednie nawilżenie. Jeśli będziemy pamiętać o regularnym nakładaniu, broda będzie miękka, a co za tym idzie, ładniejsza. Olejek dobrze wpływa również na skórę, ogranicza jej swędzenie i zwiększa komfort.

Alternatywą może być balsam, który również bardzo dobrze wpływa na kondycję włosów. Zapytacie pewnie jaka jest różnica między tymi kosmetykami. Otóż balsamy mają inną konsystencję, często są mniej wydajne. Jednak jeśli sięgniemy po preparat z wyższej półki, z pewnością sprawdzi się doskonale. Będzie służył nie tylko jako nawilżacz, ale też stylizator.

Oczywiście oprócz kosmetyków potrzebne będą narzędzia takie jak nożyczki oraz grzebień. Im dłuższa broda, tym więcej wymaga uwagi. Trzeba ją regularnie przycinać oraz rozczesywać.

Pamiętajmy, że posiadanie brody to tylko połowa sukcesu. Brak pielęgnacji może sprawić, że zamiast zdobić, zarost będzie nas szpecił. Zaopatrzmy się w dobry olejek i wosk, a z pewnością szybko zauważymy, że to rzeczywiście działa.