Tradycyjne golenie zarostu – czym się golić? Podpowiadamy! cz. I
3

czerwca

Tradycyjne golenie zarostu – czym się golić? Podpowiadamy! cz. I

Samodzielne golenie z maszynką na żyletki, gdy sami będziemy wyrabiać pianę pędzlem z borsuczego włosia będzie dla nas wielką przyjemnością. Istotną rolę będzie miało doświadczenie a także czas jaki na golenie będziemy w stanie poświęcić. Ale sprzęt, którym będziemy to robić również musi być wyjątkowej jakości.

Nie ma sensu na nim oszczędzać. Już pierwsze próby powinny nas skłonić do kupowania przyrządów wysokiej jakości. Jak może wiele osób pamięta po wizycie u golibrody może się okazać, że nie będziemy zadowoleni. Warto więc po prostu wziąć sprawy w swoje ręce i pomyśleć o samodzielnym goleniu. Może na początek jeszcze nie brzytwa, ale po prostu dobrze się będzie zdecydować na maszynki na żyletki, które na pewno będą dobrym wstępem do tradycyjnego golenia.

Przy wyborze akcesoriów będzie trzeba kierować się ich niezbędnością, ale także niezbyt wygórowaną ceną. Nie będziemy bowiem płacić fortuny za coś co w ogóle może się okazać, że nie będzie nam służyć. A tak naprawdę można małą fortunę na sprzęt wydać. Luksusowe golarki, pędzle pierwszej klasy i doskonałe kosmetyki do robienia piany mają swoją cenę a producenci wiedzą, że fajni tradycyjnego golenia są w stanie wydać na to całkiem sporo.

Golenie męskiego zarostu

Maszynka

Jeśli myślimy o goleniu maszynką na żyletki wydaje się nam że najważniejszą rzeczą będzie właśnie maszynka na żyletki. Nie jest to jednak pogląd w pełni uzasadniony, ale powiedzmy, że przy tym wynalazku będziemy zostawać. Tradycyjne maszynki dzielą się na trzy rodzaje, jedno, dwu oraz trzyczęściowe. Pewnie wypadałoby zapisać tą kolejność odwrotnie, ponieważ ostatnia będzie najprostsza i najstarsza, pojawiła się na początku XX wieku. Jednoczęściowe maszynki mają na górze otwierane wrota, za którymi znajduje się żyletka. Są efektowne, ale jednak nie do końca będzie to dobra opcja. Najlepszą opcją jak się zdaje będzie właśnie taka maszynka trzyczęściowa, która charakteryzuje się prostą konstrukcją, nie będzie trzeba się obawiać, że może się ona zepsuć. Atutem takiej maszynki będzie również to, że jest ona stosunkowo tania a jednocześnie charakteryzuje się solidnością wykonania.

Oczywiście wybór maszynki to sprawa podstawowa i warto będzie szukać opinii o różnych modelach, by wiedzieć na jakie trzeba zwracać uwagę. W gruncie rzeczy największe znaczenie ma dla nas wygląd i cena. Jeśli chodzi o konstrukcję raczej zwracamy mniejszą uwagę na ten element. Cena w naszych krajowych sklepach to między 100 a 300 złotych. W zachodnich ceny mogą być wyższe, ale także i wybór będzie znacznie większy.