Kosmetyki do pielęgnacji brody
14

sierpnia

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Olejek do brody

We współczesnym świecie olejki są mniej popularne niż niegdyś, wciąż jednak znajdują zastosowanie jako kosmetyk do pielęgnacji brody, przede wszystkim ze względu na optymalne nawilżenie zarostu i skóry w okolicach brody. Włosy na brodzie stają się dzięki olejkom bardziej delikatne i błyszczące, są też znacznie zdrowsze i nie ma efektu suchej szczeciny, a odżywiona skóra przestaje swędzić.

Olejki są produkowane na bazie naturalnych komponentów, dopełnione specjalnymi zapachami, nic więc dziwnego, że kosmetyki te bywają określane mianem wody kolońskiej dla brodaczy.

Przykładowo, olejki Mr Bear Family Citrus oraz Captain Fawcett’s kosztują odpowiednio 70 zł i 180 zł, a więc mogą przerażać pod względem ceny, jednak są one bardzo wydajne, a pod względem jakości porównywalne z dobrymi perfumami.

Jak używać olejków do brody

Olejek posiada właściwości natłuszczające i nawilżające, dlatego też najlepiej używać go bezpośrednio po kąpieli lub myciu brody, aczkolwiek dopiero w momencie, gdy włosy będą już suche. Do trzymiesięcznej brody wystarczą trzy-cztery krople olejku na cały dzień. Ilość niewielka, a efekt gwarantowany. Warto dodać, że większość olejków posiada wygodne i funkcjonalne aplikatory, za których pomocą bez problemu można odmierzyć odpowiednią ilość olejku. Warto pamiętać, że zbyt duża ilość olejku może sprawić wrażenie, że broda jest bardzo tłusta i nieestetyczna.

Bardzo ważny jest także sposób nakładania olejku – najpierw należy nałożyć niewielką ilość kosmetyku na dłoń, następnie rozetrzeć za pomocą drugiej dłoni i obiema rękami dokładnie natłuścić uprzednio rozczesaną brodę, starając się przy tym dotrzeć do skóry. Po tym zabiegu należy brodę dokładnie rozczesać – najpierw pod włos, a potem z włosem.

Balsam do brody

Alternatywą dla olejków jest balsam do brody, który posiada takie samo przeznaczenie i działanie, a jedyną różnicą jest sposób nakładania. Mr Bear Family Woodland to balsam w opakowaniu 60 ml, pod względem formy zbliżony do wosku, dzięki czemu można się z nim obchodzić nieco mniej delikatniej niż z olejkiem.

Jak używać balsamu do brody?

Podobnie jak olejek, balsam służy do tego, by natłuścić brodę i skórę pod brodą, dlatego też najlepiej nakładać go na umyte i suche włosy. Na palec należy nabrać niewielką ilość balsami i rozprowadzić na zaroście, należy zwrócić uwagę, by nie ilość kosmetyku nie była nadmierna, zdecydowanie łatwiej dołożyć kosmetyk jeśli będzie go zbyt mało niż usunąć nadmiar z brody. Zbyt duża ilość kosmetyku sprawia wrażenie tłustej brody.

Przed nałożeniem balsamu, jak również po wykonaniu zabiegu, należy dokładnie rozczesać brodę – przed aplikacją warto przeczesać szczotką, a po aplikacji – grzebieniem.

a po aplikacji grzebieniem. Dzięki temu nie natłuszczam sobie szczotki.

Tutaj ujawnia się dodatkowa zaleta balsamu. Pozwala on bardziej wystylizować brodę, co w praktyce oznacza, że jeśli gdzieś włosy rosną nam nie tak, jak byśmy sobie tego życzyli, możemy je

Ciekawostką może okazać się fakt, że balsam pozwala optymalnie wystylizować brodę.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Producenci oferują wiele różnych kosmetyków do pielęgnacji brody – toniki, szampony, mydła, odżywki. Na początku wystarczy szampon, może być nawet do włosów głowy, najważniejsze, aby broda była czysta.

Dla każdej brody powyżej 1,5 miesiąca optymalnym rozwiązaniem jest zestaw wosk + olejek lub wosk + balsam.