Podcięcie damskie: 7 stylów i techniki idealnego cięcia
13

czerwca

Podcięcie damskie: 7 stylów i techniki idealnego cięcia

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Uroda
  3. Podcięcie u kobiet: 7 stylów i technika ...

Jeśli masz klientkę, która szuka wyjątkowego, odważnego stylu, który sprawi, że będzie w centrum uwagi, gdziekolwiek się pojawi, poleć jej podcięcie damskie , którestajesię coraz bardziej popularne!

Poniżej dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć na ten temat oraz poznasz techniki wykonywania tego zabiegu w swoim salonie.

Co to jest podcięcie damskie?

Termin undercut oznacza niskie cięcie lub podcięcie ze względu na charakterystyczny krój tego stylu. W tym sensie podcięcie to cięcie, w którym część włosów jest wygolona, niezależnie od tego, czy są to boki, jedna strona czy tył włosów. To cięcie można modyfikować w zależności od długości włosów klientki, ponieważ istnieją nawet podcięcia dla kobiet z długimi włosami.

Prawda jest taka, że damskie podcięcie pasuje zdecydowanej większości naszych klientek , niezależnie od rodzaju włosów i kształtu twarzy. Najważniejszym czynnikiem decydującym o noszeniu tego stylu jest pewność siebie. Najczęściej spotykany jest na włosach prostych, ale przy odpowiedniej pielęgnacji może również świetnie wyglądać na włosach kręconych lub falowanych.

Rodzaje podcięć damskich

Istnieją różne rodzaje podcięć, w zależności od cięcia i długości włosów . Poniżej przedstawiamy różne rodzaje zabiegów i sposoby ich przeprowadzania w salonie.

Klasyczne podcięcie

Jest to najpopularniejszy typ podcięcia damskiego, polegający na zgoleniu włosów z tyłu głowy i pozostawieniu reszty włosów tej samej długości. Można go stosować zarówno do włosów długich, jak i krótkich. Wysokość cięcia sięga mniej więcej do górnej części ucha. Jest to oryginalna fryzura, która spopularyzowała podcięcie i stała się inspiracją dla innych jego odmian.

Damskie podcięcie z długimi włosami

Podcięcia są również przeznaczone dla kobiet o długich włosach. Jest to bardzo elegancki sposób noszenia strzyżenia i może być tak subtelny, jak klientka sobie tego życzy. Podcięcia dla kobiet o długich włosach są zazwyczaj połączeniem klasycznego podcięcia z podcięciem z boku, tzn. tył i bok włosów klientki są wygolone. Fryzura ta charakteryzuje się tym, że można ją ukryć, jeżeli klient sobie tego życzy, ponieważ po rozpuszczeniu włosów podcięcie można bez problemu ukryć.

Doogolonego obszaru można dołączyć podcięcia, aby nadać włosom klienta niepowtarzalny kształt lub wzór. Wiele gwiazd świata artystycznego zdecydowało się na podcięcie włosów, aby odmienić swój wizerunek. Gwiazdy, takie jak Rihanna czy Natalie Dormer, zdecydowały się na odważne podcięcie na długich włosach i wyglądały jak gwiazdy.

Chociaż najczęściej stosowanym sposobem na podcięcie długich włosów jest ścięcie z tyłu i po bokach, możesz modyfikować tę fryzurę, dostosowując ją do gustu swojej klientki . Możesz obciąć tylko jeden bok lub zgolić jeden bok i tył włosów, pozostawiając tylko jeden bok nieobcięty.

Podcięcie boczne lub taliowanie

Jak sama nazwa mówi, podcięcie boczne to rodzaj damskiego podcięcia, w którym można zgolić jedną lub obie strony głowy klientki. To cięcie polega na zgoleniu jednej strony włosów, które mogą sięgać do połowy ucha lub sięgać do tyłu głowy, w zależności od gustu i stylu klienta. Jest to fryzura noszona przez wiele gwiazd, w tym Miley Cyrus i Scarlett Johansson.

Kolorowe podcięcie

Podcięcie można również wykorzystać do stworzenia kombinacji strzyżenia i fryzury, która podkreśli osobowość klienta. W tym rodzaju fryzury możesz wybrać każdą część podcięcia i nałożyć na nią kolorowy barwnik. W ten sposób można wzmocnić obecność cięcia za pomocą kolorów wybranych przez klienta, uzyskując efekt, który nie pozostanie niezauważony.

Podcięcie z wzorami i rysunkami

Aby uzyskać geometryczny wzór na podcięciu klienta, najlepiej pozostawić podcięcie nieco dłużej niż zwykle i wyrysować wzór za pomocą ostrzy o większej mocy, takich jak żyletki. W ten sposób pociągnięcia będą się wyróżniać, a wykończenie podcięcia zostanie bardziej podkreślone. Można łączyć różne wzory geometryczne, zarówno trójkątne, jak i prostokątne. W ten sam sposób można również wykonywać odręczne rysunki za pomocą ostrza, a kreatywność sięga tak daleko, jak życzy sobie tego klient.

Podcięcie Mohikanina

W tym rodzaju podcięcia włosy są dłuższe na środku głowy, zaczesane do góry i wygolone po obu stronach. W celu uzyskania większego kontrastu można również zgolić kark.

Pixie z podcięciem

Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj podcięcia jest uzupełnieniem innego rodzaju fryzury, znanego jako pixie, który polega na pozostawieniu krótszych włosów z tyłu głowy lub na skroniach i nieco dłuższych na górze. Aby wykonać podcięcie typu pixie, wystarczy zgolić część włosów, która normalnie byłaby dłuższa. To połączenie jest często stosowane w celu stworzenia wspaniałego kontrastu między tyłem a czubkiem głowy, podkreślając obie części w równym stopniu, ale w dramatyczny i odważny sposób.

Teraz, gdy wiesz już, jak wykonać trzy najpopularniejsze rodzaje podcięć damskich, możesz zapewnić swoim klientkom zmianę stylu, której szukały. Każdy typ można dostosować do własnych potrzeb i łączyć w celu uzyskania idealnego strzyżenia, z którym klienci czują się komfortowo.

Powiązane artykuły:

  1. Fryzura na pixie: pochodzenie, styl, jak ją wykonać i jak o nią dbać
  2. Akrystyka: technika, potrzebne narzędzia i wskazówki
  3. Różne fryzury na imprezę dla kobiet