Porównanie szczotki do brody i grzebienia do brody: Którego z nich powinieneś używać?
3

marca

Porównanie szczotki do brody i grzebienia do brody: Którego z nich powinieneś używać?

Dobrze utrzymana broda nie jest dziełem przypadku. Choć wydaje się, że niektórzy mężczyźni z natury mają brodę bardziej zadbaną niż inni, większość z nich potrzebuje pomocnej dłoni. I tu właśnie z pomocą przychodzą szczotki i grzebienie do brody. Musisz używać szczotek i grzebieni, jeśli poważnie myślisz o utrzymaniu brody w jak najlepszym stanie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej kwestii szczotki do brody i grzebienia do brody, omawiając wszystko, od podstaw do tego, kiedy i jak najlepiej używać każdego z tych narzędzi. Jak zawsze mamy nadzieję, że staniesz się lepiej poinformowanym brodaczem, którego broda wyróżnia się na tle innych. Podstawy: Co to jest szczotka do brody? Szczotka do brody to narzędzie do pielęgnacji, którego mężczyźni używają, aby ich zarost wyglądał jak najlepiej i był zdrowy. Nie ma nic prostszego. Z drugiej strony, definicja szczotki do brody to o wiele więcej niż podstawowy opis przedstawiony powyżej.

Zanurzmy się głębiej: Części szczotki do brody 101 Nie ma zbyt wielu części szczotki do brody, ale te, które wybierzesz, są ważne. Zasadniczo szczotka do brody składa się z włosia, korpusu i rączki; dla naszych celów uznamy, że korpus i rączka to jedno i to samo. Korpus/rączka Korpus szczotki do brody zazwyczaj wykonany jest z drewna lub tworzywa sztucznego, choć czasami stosuje się również inne materiały, takie jak róg wołu. Korpusy z drewna lub bambusa są powszechnie używane do produkcji szczotek najwyższej jakości. Są one bardziej wytrzymałe, na początek, i bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie pochodzą z materiałów syntetycznych. Jedyną wadą szczotki do brody wykonanej z drewna jest to, że nie reaguje ona dobrze ze zbyt dużą ilością wody, dlatego nie powinieneś myć jej pod bieżącą wodą. Zamiast tego wyczyść ją na sucho (spróbuj użyć mniejszej szczotki lub grzebienia, aby usunąć włosy i inne zanieczyszczenia z włosia) lub namocz samą szczecinę w wodzie z mydłem.

Syntetyczne lub plastikowe szczotki są prawie zawsze tańsze niż drewniane i są wybierane przez wielu mężczyzn. Wspomnieliśmy już, że drewno jest materiałem, z którego wykonuje się rączki i korpusy szczotek do brody wielu marek, ale nie wykluczaj syntetyków - w tym octanu celulozy, materiału podobnego do gumy, który nie jest tak statyczny jak plastik i ma doskonałą trwałość. Róg wołu to kolejny materiał wykorzystywany do produkcji rączek szczotek do brody. Zaraz, róg wołu? W rzeczy samej. Grzebienie i szczotki wykonane z rogu wołu pochodzą z 1500 roku, jeśli nie wcześniej, a róg wołu był częścią starożytnej medycyny chińskiej i uważano, że pomaga w poprawie jakości krwi. Aby pójść o krok dalej, starożytna medycyna chińska odnosi się do włosów jak do końcówek krwi, a zdrowa krew (i zdrowe krążenie krwi) może oznaczać gęstsze, zdrowsze włosy na twarzy. I jeszcze jedno: róg wołu składa się z keratyny, tego samego budulca, z którego zbudowane są ludzkie włosy. Wreszcie, nie generuje elektryczności jak plastik, co oznacza mniej elektryzowania się włosów.

Kształt korpusu to kolejna rzecz, która wpływa na ogólny wygląd szczotki, a także na sposób jej używania. Korpusy szczotek do brody mają tradycyjny prostokątny kształt - z rączką wysuwaną z jednego końca - podczas gdy inne mają owalne korpusy, które mieszczą się w dłoni (i mogą zapewniać lepszą kontrolę, ale to kwestia osobistych preferencji). Szczecina Szczecina w brodzie jest, cóż, wszystkim. Rodzaj włosia, które wybierzesz, ma wpływ na wszystko - od wyglądu Twojej brody po jej ogólne zdrowie. Od włosia może zależeć, czy szczotka będzie robić wszystko, czego od niej oczekujesz, nie szkodząc Twojej brodzie, czy też taka, która nie będzie robić nic poza szarpaniem włosów. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa rodzaje włosia stosowane w szczotkach do brody: 1) wykonane z naturalnego włosia i 2) wykonane z materiału syntetycznego. Naturalne włosie pochodzi z włosia dzika lub konia. Rozprowadza ono skutecznie sebum - dziki i konie wydzielają sebum, tak jak ludzie - pomagając jednocześnie odżywić i ułożyć brodę. Wielu brodaczy i ekspertów twierdzi, że włosie dzika to jedyny rodzaj szczeciny, jaki można wybrać, i ma ku temu powody. Włosie dzika łączy w sobie sztywność i elastyczność, co pozwala rozplątać brodę, pomaga wyćwiczyć włosy, aby pozostały na swoim miejscu, i usuwa zanieczyszczenia bez nadmiernej agresji. Szkielet i dolna część włosia dzika i końskiego są sztywne, ale bliżej końcówek włosie staje się bardziej miękkie. Inną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze szczeciny, jest jej długość. Dłuższe włosie najlepiej sprawdza się w przypadku gęstej, długiej brody, natomiast krótsze brody wymagają krótszego włosia, ponieważ po części nie chcesz ryzykować pogorszenia stanu skóry pod zarostem. Syntetyczne włosie może składać się z różnych materiałów, w tym z plastiku.

Szczotki z włosiem syntetycznym są prawie zawsze tańsze niż szczotki z włosiem zwierzęcym, ale to nie znaczy, że są gorszej jakości. Cena jest jedną z zalet wyboru pędzla z syntetycznym włosiem, a także to, że są one przyjazne dla wegan i, oczywiście, dla zwierząt. Jeśli te czynniki są dla Ciebie ważne, to jak najbardziej wybierz pędzel z syntetycznym włosiem. Wśród wad stosowania syntetycznego włosia jest to, że może być ono nieco bardziej agresywne i ścierne niż włosie wykonane z włosów zwierzęcych. Może to być czynnik zniechęcający, jeśli masz włosy na brodzie, które są podatne na łamanie i rozdwajanie końcówek lub są nierówne. Ponadto niektóre rodzaje włosia syntetycznego mają bardziej szorstkie krawędzie i są twarde dla mieszków włosowych, zwłaszcza przy konsekwentnym stosowaniu. Wreszcie, szczotki z włosia zwierzęcego lepiej rozprowadzają naturalne olejki ze skóry na całej brodzie, co pomaga odżywić zarost i zapobiec jego łamaniu się. Włosie borsuka to kolejna opcja wśród szczeciny pędzli do brody, ale jest ono znacznie częściej używane w pędzlach do golenia, ponieważ miękkie włosie borsuka nie może przeniknąć do grubych włosów brody, aby je rozplątać. Rozmiar Pędzle są dostępne w różnych rozmiarach. W zależności od Twoich potrzeb i wymagań, rozmiar, który wybierzesz zależy od Twoich osobistych preferencji. Niektórzy mężczyźni wolą szczotki w rozmiarze podróżnym, nie tylko dlatego, że można je zabrać ze sobą w podróż, ale są one również przydatne, gdy po raz pierwszy zapuszczasz brodę i możesz nie potrzebować większej szczotki.

Poza tym szczotki podróżne są zwykle tańsze niż szczotki w normalnym rozmiarze, co ma sens. Podstawy część II: Co to jest grzebień do brody? Konstrukcja grzebienia do brody nie jest zbyt skomplikowana: zaczyna się od smukłego korpusu o różnej długości i zawiera zęby, które odpowiadają za część pielęgnacyjną równania. I choć to w zasadzie wszystko, grzebień do brody ma więcej części, niż mogłoby się wydawać. Części grzebienia do brody 101 Korpus grzebienia do brody Grzebienie do brody są zazwyczaj wykonane z drewna, octanu celulozy, plastiku, metalu i rogu (np. rogu wołu). Grzebienie drewniane zazwyczaj zdobywają wysokie noty z wielu powodów, między innymi dlatego, że nie powodują elektryzowania się włosów w brodzie, są bardzo wytrzymałe i dobrze wyglądają - zwłaszcza grzebienie do brody najwyższej jakości. Jednak te gorszej jakości mogą wplątywać się we włoski brody i je uszkadzać. Octan celulozy to syntetyczny materiał do czesania, którego nie powinieneś mieć skrupułów przed używaniem do brody. Jest to materiał przypominający gumę, który nie powoduje elektryzowania się włosów, jest bardzo trwały i nie wplątuje się we włosy. Poważni brodacze unikają plastikowych grzebieni, ponieważ są one często tanio wykonane, nie wytrzymują długo i wytwarzają dużo ładunków elektrostatycznych, które mogą zamienić zadbaną brodę w pełną niesfornych kosmyków. Niezależnie od tego, co robisz, nie bierz taniego plastikowego grzebienia z półki - takiego, który może, ale nie musi być odpowiedni do pielęgnacji brody - i nie nazywaj go "wystarczająco dobrym".