Jak się golić za pomocą brzytwy?
26

kwietnia

Jak się golić za pomocą brzytwy?

Trudno nie zgodzić się z tym, że golenie się brzytwą budzi pozytywne skojarzenia. Odnoszą się one nie tylko do męskości, ale również do elegancji. Przez pewien czas mogliśmy mówić nawet o pewnym elitaryzmie tej czynności, a wiedza na temat technik golenia się z wykorzystaniem brzytwy była dostępna jedynie wąskiej grupie ekspertów. Dziś możemy mówić jednak o wielu zmianach. Wielu mężczyzn w różnym wieku zadaje sobie pytanie o to, jak golić się brzytwą i każdy z nich może liczyć na to, że uda się mu uzyskać na nie odpowiedź.

Brzytwa to jednak również narzędzie, wokół którego nagromadziło się wiele mitów. Interesuje się nią wielu mężczyzn, nie brakuje jednak i takich, którzy nie są w stanie wykonać nawet tego pierwszego kroku związanego z wykonaniem wspomnianej czynności. Powodem jest przede wszystkim lęk przed niepowodzeniem. Okazuje się jednak, że ten jest pozbawiony uzasadnienia, techniki golenia się brzytwą są bowiem możliwe do naprawdę szybkiego opanowania. Jeśli golenie się brzytwą ma być rzeczywiście efektywne, w pierwszej kolejności należy nawilżyć twarz wodą nie wycierając jej zresztą później.

Poradniki wspominają też o tym, że efekty golenia będą lepsze, jeśli będziemy mieli do czynienia z czynnością wykonaną po kąpieli albo po prysznicu. O tym, jak ważne jest nawilżanie najlepiej można się przekonać uświadamiając sobie, że nawet profesjonaliści nie lekceważą jego znaczenia. Nie można też zapominać, że do golenia należy przygotować nie tylko skórę twarzy, ale również brzytwę. Najlepiej, jeśli odpowiednio wcześnie zdecydujemy się na oszlifowanie jej na piasku. Podczas szlifowania woda sprawia, że i zarost staje się bardziej miękki, a tym samym również jego usuwanie staje się bardziej problematyczne.

Jeśli czynność ta jest już przez nas wykonana, powinniśmy jeszcze raz nawilżyć twarz, choć tym razem warto zastanowić się również nad olejkiem przed goleniem lub innym kosmetykiem, który powinien nawilżyć skórę przed goleniem. Podczas samego golenia przydatne okaże się mydło, do którego można dodać nieco wody tak, aby lepiej się pieniło. Kolejnym krokiem jest decyzja o wykorzystaniu miseczki lub tygielka, aby wytworzyć pianę. Dobrze jest skoncentrować się nad tym zadaniem, piana musi być bowiem wilgotna. Kolejne etapy golenia doczekały się własnych poradników i analiz, przed pierwsza próbą dobrze jest więc zapoznać się z nimi, aby upewnić się, że niczego nie pomijamy. Warto też pamiętać o tym, jak duże znaczenie ma utrzymanie odpowiedniego kąta nachylenia. Ostrze powinno być przyłożone do twarzy pod kątem trzydziestu stopni, a profesjonaliści radzą przestrzegać tej zasady.