Najlepszy trymer do zarostu – jaki wybrać?
28

sierpnia

Najlepszy trymer do zarostu – jaki wybrać?

Trymer, zwany strzyżarką, jest niezbędnym sprzętem w łazience brodacza. Wielu mężczyzn dba dziś uważnie o swój wygląd, także o niezmienne od kilku sezonów modny zarost. Panowie uczą się także coraz chętniej samodzielnego przycinania włosów czy brody z użyciem maszynek i strzyżarek. Posiadanie dobrego trymera pozwala uniknąć częstych, kłopotliwych wizyt u fryzjera – szczególnie gdy zarost rośnie bardzo szybko. Dobry trymer pomaga w skracaniu, stylizowaniu, ale też przycinaniu włosów z nosa czy uszu. Jak wybrać najlepsze urządzenie i na jakie parametry należy zwrócić szczególną uwagę?

Jak działa i czym jest trymer?

To niewielkie elektryczne urządzenie służy do strzyżenia wąsów i brody. Z jego pomogą można także pozbyć się nieestetycznego owłosienia z nosa i uszu. Czym różni się od zwyczajnej golarki? Przede wszystkim pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie długości ostrza. To z kolei przekłada się na dokładne określanie długości strzyżenia. Trymer może zastąpić golarkę dla panów, którzy w ogóle nie chcą mieć zarostu, jednak bardziej przyda się tym, którzy chcieliby jedynie zachować go w określonym kształcie i długości. Dzięki strzyżarce można łatwo i precyzyjnie skrócić brodę, nie zacinając się i nie popełniając błędów.

Jaki rodzaj trymera?

Strzyżarki różnią się rozmaitymi parametrami, najczęściej ceną, obudową, liczbą funkcji. Istnieją modele stworzone do stylizacji i do zwyczajnego skracania. Niektóre mają też wymienne nakładki. Trymery przeznaczone do ciała mają nakładkę grzebieniową, a także głowicę, która sprawnie goli włosy na ciele. To dość specjalistyczny model, częściej zastępowany przez pojedynczą nakładkę do bardziej uniwersalnej strzyżarki. Jedną z popularniejszych wersji jest za to trymer do stylizacji. Charakteryzują go dość wąskie ostrza, które przekładają się na wysoką precyzję strzyżenia. Nakładek jest bardzo dużo, co pozwala dowolnie manipulować całym procesem. Istnieją także specjalne trymery do usuwania owłosienia nosa i uszu, a także najczęściej polecane strzyżarki wielofunkcyjne, uniwersalne.

Parametry ważne przy zakupie

Trymer powinien być przede wszystkim praktyczny i dopasowany do potrzeb. Warto więc zwrócić uwagę na wydajność baterii, od którego zależy czas pracy bez przewodu. W następnej kolejności ważna jest wygoda obsługi, w trzeciej – akcesoria. Przyda się spory wybór nakładek, samoostrzące się noże, a także łatwość czyszczenia.