Dlaczego każdy mężczyzna powinien iść do profesjonalnego barbera
23

lipca

Dlaczego każdy mężczyzna powinien iść do profesjonalnego barbera

Fryzjer wie, jak obciąć człowiekowi włosy. Jeśli jesteś taki jak większość mężczyzn w dzisiejszych czasach, pewnie wybierasz się do jakiegoś salonu z szyldem damsko-męski. Ja też to kiedyś robiłem. Przez większość czasu wychodziłem z tych miejsc z gównianą fryzurą. Czasami, moja fryzura wyglądała przyzwoicie przez pierwszy tydzień, ale potem wyrosła na okropną miskę.

Problem polega na tym, że wiele osób pracujących w salonach nie jest wyszkolonymi fryzjerami. Są kosmetologami.

Fryzjer jest przeszkolony w zakresie cięcia nożycami, które są głównym narzędziem w cięciu włosów mężczyzny. Kosmetolodzy natomiast są szkoleni w używaniu nożyczek. Ich szkolenie jest również ukierunkowane na odżywianie włosów kobiet. Stają się ekspertami w dziedzinie stylizacji, koloryzacji i trwałej ondulacji - rzeczy, do których mężczyzna nie ma potrzeby. Ale fryzjer może używać maszyn do strzyżenia z finezją.

To świetne miejsce do pogadania z innymi mężczyznami. Kiedy poszedłem do fryzjera, prawie nigdy nie rozmawiałam z kobietą, która obcinała mi włosy. Rozmawiałam o mojej rodzinie i ich, i tyle. Kobieta, która obcinała mi włosy, zazwyczaj rozmawiała z innymi kobietami w salonie, podczas gdy ja siedziałem tam niezręcznie.

Z kolei fryzjerzy to ciekawi faceci z ciekawymi historiami do opowiedzenia. A ja z kolei czuję się na siłach, by powiedzieć, co mi chodzi po głowie. Jest rozmowa o polityce, samochodach, sporcie i rodzinie. Chłopaki czytają gazetę i komentują bieżące wydarzenia. Pomiędzy żartami opowiada się dowcipy i śmieje się. I wszyscy są w to zaangażowani: fryzjerzy, klienci obsługiwani oraz klienci oczekujący na strzyżenie. Dodatkową radość sprawia to, że w rozmowie biorą udział różni mężczyźni: młodzi, starzy i w średnim wieku.

Myślę, że jest dobry argument, że fryzjerzy są jednym z ostatnich forów obywatelskich. Gdzie dzisiaj ludzie chodzą tylko po to, by porozmawiać z innymi w społeczności? Kawiarnie? Za każdym razem, gdy idę do kawiarni, ludzie siedzą przy swoich własnych stołach, dbając o własne interesy. Jedynym innym miejscem, które przychodzi mi do głowy, jest bar, ale bary są teraz współdzielone zamiast być bastionami męskości. 

Możesz się świetnie ogolić. Wiele sklepów fryzjerskich nadal stosuje tradycyjne golarki. Nie znasz życia, dopóki nie doświadczysz przyjemności płynących ze wspaniałego golenia u profesjonalnego fryzjera. W miniony weekend pojechałem do fryzjera w mieście, aby się ogolić. Pochyliłem się na pluszowych, starych, szkolnych krzesłach fryzjerskich z popielniczkami w podłokietnikach, wracając do czasów, kiedy ludzie mogli palić w miejscach publicznych. Wtedy zaczęło się moje golenie. Fryzjer najpierw owinął mi wokół twarzy gorący ręcznik. Następnie fryzjer wmasował w krem na bazie cytryny, aby oczyścić moje pory.

Następnie nałożono kilka kolejnych gorących ręczników. Do tego czasu czułem się już zrelaksowany, na skraju zasypiania zrelaksowany. Następnie fryzjer wmasował trochę masła kakaowego, aby zmiękczyć moją brodę. Następnie fryzjer wmasował mi ciepłą pianę w brodę, która pachniała jak mężczyzna, a nie sztucznością, którą kupujesz w puszce. Następnie fryzjer wziął kawałek ostrego jak brzytwa metalu i zeskrobał mi brodę, najlepsze golenie jakie kiedykolwiek miałem. Zezwolenie innemu człowiekowi na trzymanie brzytwy przy szyi to dobry sposób na przypomnienie sobie, że żyjesz.

Aby to wszystko zakończyć, dostałem kolejny gorący ręcznik owinięty na twarzy wraz z końcowym masażem twarzy kojącym znikającym kremem. Kiedy wyszedłem poczułem się jak nowy mężczyzna, gotowy do podbicia świata.

To wspaniałe zajęcie dla twojego ojca lub syna. Mężczyźni potrzebują tradycji, które pomogą ich połączyć. Wizyta u fryzjera z twoim ojcem lub synem to wspaniała tradycja, która zaczyna się w twojej rodzinie. Wielu mężczyzn przez całe życie chodziło do tego samego fryzjera i przedstawiało swoich synów na tym samym krześle i u tego samego fryzjera. Co za wspaniały sposób na nawiązanie więzi z mężczyznami w twoim życiu!

To proste doświadczenie, które nie ma nic wspólnego z akcentami nowoczesności. Nie ma żadnych wosków, twarzy, pasemek czy spotkań. Po prostu świetne strzyżenie i golenie oraz świetna rozmowa.

Kiedy wychodzisz od profesjonalnego fryzjera z nową fryzurą, nie możesz się powstrzymać od męskiego powiewu świeżości. Więc następnym razem, gdy zauważysz ten znajomy, czerwono-biały kij w paski, zatrzymaj się. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.