Damskie fryzury pixie: styl, który nigdy nie wychodzi z mody
21

czerwca

Damskie fryzury pixie: styl, który nigdy nie wychodzi z mody

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Uroda
 3. Rodzaje fryzur pixie dla kobiet: fryzura, która nie ...

Obecnie istnieje wiele różnych stylów, które można dopasować do osobowości każdego człowieka. Klienci Twojego salonu fryzjerskiego mogą dokonać bardziej zauważalnych zmian w swoim wyglądzie, takich jak zmiana długości lub koloru włosów, a nawet czegoś prostszego, jak zmiana sposobu ich stylizacji.

Jedną z najpopularniejszych obecnie fryzur damskich jest fade. fryzura typu pixie. To cięcie ma wiele zalet w porównaniu z innymi fryzurami, z których najważniejszą jest jego uniwersalność . Można je stylizować na miliony sposobów, w zależności od osoby lub okazji. Ze względu na zalety tego cięcia, warto zaproponować je jako opcję w swoim salonie lub zakładzie fryzjerskim.

Opowiemy Ci tutajo najpopularniejszych fryzurach typu pixie, o tym, jak je najlepiej wykorzystać i jak najlepiej o nie dbać, abyś mógł zaoferować swojej klientce kompletną, profesjonalną i holistyczną metamorfozę. Ponadto, w tym artykule zagłębimy się w różne rodzaje fryzur pixie, wyjaśniając różnice i podobieństwa między nimi, a nawet wybierając najbardziej odpowiednią fryzurę w zależności od typu twarzy klientki. W ten sposób dowiesz się wyczerpująco, na czym polega ta technika i będziesz mógł ją bez przeszkód zastosować w swojej firmie.

Niektóre rodzaje fryzur pixie

Jeden mały aspekt może zmienić całe cięcie. Możesz wykonać strzyżenie pixie z grzywką, bawić się długością włosów po bokach lub na karku, cieniować je lub robić wszystko, co pasuje do cech Twojej klientki.

Klasyczna fryzura typu pixie

Wszystkie modyfikacje bazują na tej fryzurze, ponieważ ich cechą wspólną jest to, że mają bardzo krótkie włosy, z miejscem, w którym wyróżnia się objętość, oraz grzywką, która okala twarz.

Pixie z wygolonymi bokami

Inną dość popularną fryzurą jest pixie z wygolonymi bokami. Jest to jedna z najbardziej śmiałych fryzur, której zazwyczaj towarzyszy długa grzywka, zwiększająca uniwersalność fryzury.

Pixie z grzywką maxi

Ta fryzura pixie jest rozpoznawalna, ponieważ objętość włosów jest podkreślona grzywką. Jest on cięty warstwowo i daje efekt cieniowania, dzięki czemu idealnie nadaje się do włosów prostych.

Pixie baby bang

Zupełne przeciwieństwo wyżej wymienionych. Urok fryzury baby bang polega na tym, że grzywka jest bardzo krótka i nie sięga za brwi. Jest to ulubiona fryzura do maskowania tekstury włosów lub dla osób o niesfornych włosach.

Piksele w nieładzie

Kiedy mówimy o pixie messy, mówimy o tej, która wyróżnia się tym, że jest nierówna i nieuczesana, może być podobna do asymetrycznej, gdzie jedna strona jest zauważalnie dłuższa od drugiej, a czasami różnica jest podkreślona za pomocą farbowania.

Szeroka grzywka

Gwiezdne pixie dla włosów kręconych. Jest to dość krótka fryzura, w której warstwy są podkreślone, zwłaszcza z tyłu. Nie zapomnij o falującej grzywce, która obramuje twarz.

Retro Pixie

Zainspirowana stylem flapper, popularnym w latach 20-tych, jest nieco dłuższa, a włosy są zaczesane do przodu i ułożone w fale, co nadaje fryzurze więcej ruchu.

Piksele zaokrąglone lub grzybkowe

Mają one pewne podobieństwa, ponieważ dopasowują się do kształtu głowy, a ich charakterystyczny opad podkreśla kształt twarzy, zwłaszcza jej górną część. Idealnie nadaje się do włosów prostych.

Fryzury pixie dostosowane do kształtu twarzy

Przed wykonaniem fryzury pixie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kształt twarzy klientki, aby określić, jaka fryzura najlepiej podkreśli jej rysy. W tym celu możesz przyjrzeć się gwiazdom, które mają podobne cechy do nich i zobaczyć, jak stylizowały swoje pixie.

 • W przypadku twarzy okrągłych lub w kształcie serca zalecane są cięcia, które wyostrzają rysy. Długie przedziałki na boku, jak u Emilii Clarke czy Ginnifer Goodwin, pozwolą uzyskać ten efekt, ponieważ dadzą złudzenie lekko wydłużonej twarzy.

 • Odwrotnie jest w przypadku twarzy kwadratowych: podbródek może być bardziej wyrazisty niż reszta rysów, dlatego należy dążyć do jego złagodzenia. Z tego powodu, podobnie jak Michelle Williams, możesz pozostawić tył nieco dłuższy.

 • Z drugiej strony, jeżeli twarz klientki jest podłużna lub trójkątna, nie bój się podkreślić boków krzaczastą grzywką, co sprawi, że dominować będzie objętość. Podobnie można uwypuklić czubek głowy, co pomoże szczególnie podkreślić oczy.

Pielęgnacja: jak stylizować i dbać o fryzurę pixie

Stylizacja i pielęgnacja fryzury pixie zależy głównie od tego, jaką fryzurę wybierzesz. Zaleca się również posiadanie pod ręką różnych maseczek nawilżających, aby utrzymać włosy w zdrowiu, a także nadać im połysk i miękkość.

Fryzura pixie wyróżnia się tym, że jest naprawdę łatwa w utrzymaniu. Zaleca się stosowanie szamponu odpowiedniego do rodzaju włosów klientki, aby wydobyć ich walory, a ponieważ są one krótkie, w razie potrzeby można użyć suchego szamponu.

Kolejnym zaleceniem, jakie możemy przekazać klientce w kwestii pielęgnacji fryzury pixie, jest stosowanie sprayu lub żelu utrwalającego, który utrzyma całą fryzurę we właściwym położeniu. Suszarka natomiast będzie nieodzownym sprzymierzeńcem w utrzymaniu stylu fryzury i jej symetrii.

Jak nosić fryzurę pixie?

Ten krój nosi się z dużym nastawieniem i pewnością siebie. Dlatego jest polecany dla tych, którzy chcą spróbować czegoś zupełnie innego. Jest to fryzura, która pozwoli Ci zachować własny styl. Jest również uniwersalny i dopasowuje się do różnych typów twarzy.

Zaleca się noszenie tej fryzury w sposób jak najbardziej "naturalny", zawsze zachowując symetrię i szczegóły dzięki produktom, o których wspomnieliśmy wcześniej. Postawa, jak wspomniano powyżej, będzie miała zasadnicze znaczenie.

Inne alternatywy dla tego cięcia obejmują:

 • Płaskie prasowanie włosów w celu uzyskania innego wykończenia

 • Dodanie odrobiny objętości

 • Można też zmienić linię lub przedziałek, w którym zwykle czeszemy włosy.

Przypomnij też klientce, by nie rozpaczała, jeśli włosy zaczną miejscami nierówno wyrastać; najważniejsze, by miała pod ręką kilka narzędzi, takich jak suszarka czy inne produkty do stylizacji, które pozwolą jej "ujarzmić" fryzurę w niesforne dni.

Krótko mówiąc, wprowadzenie różnych rodzajów strzyżeń to sposób na urozmaicenie oferty usług salonu. Teraz, kiedy już wiesz, jakie są różne rodzaje cięć pixie, które z nich pasują do Twojego typu twarzy i jak powinny wyglądać, jesteś gotowa, aby zaoferować je w swoim salonie!

Powiązane artykuły:

 1. Profesjonalne farbowanie włosów
 2. Jak wykonać cięcie typu fade
 3. Techniki mycia włosów