3 sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na wydatki na spa

stycznia

3 sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na wydatki na spa

To może przynieść nawet najbardziej aspirujących masażystów marzenia o otwarciu własnego spa do nagłego końca, i zazwyczaj pozostawia dziurę w kieszeni większości firm - zakupy sprzętu spa i materiałów może być torturą dla portfela. I idąc z substytutów dolnej linii, które nie są uznawane za profesjonalne alternatywy, takie jak przy użyciu drewnianego stołu podwórko jako łóżko do masażu jest całkowicie wykluczone. Jednakże, nadal możesz zaoszczędzić pieniądze na tych wydatkach spa na kilka sposobów.

Poszukaj alternatywnych rozwiązań

Jeśli jesteś weteranem branży spa, to wiesz już, że koszt niektórych akcesoriów i wyposażenia spa może być zbyt duży do zniesienia, szczególnie dla nowych i początkujących właścicieli spa. Większość profesjonalnych stołów do masażu zaczyna się od około 1000 funtów - na co nie każdy może sobie pozwolić. Mimo, że masz na myśli idealny stół do masażu, powinieneś rozważyć inne alternatywy. Inwestycja w przenośny stół do masażu może być lepszą opcją, ponieważ nie tylko są one tańszą alternatywą (profesjonalne stoły kosztują kilkaset funtów), ale także często są wyposażone w dodatkowe akcesoria spa w postaci zagłówków i oparć, a także mogą być łatwo przechowywane i przenoszone. Jasne, przenośny stół może nie być tak efektowny jak ten w pełni elektryczny z wszystkimi jego niesamowitymi możliwościami, ale będzie musiał wystarczyć do czasu, aż poczujesz się bezpiecznie inwestując w ten w pełni funkcjonalny.

Kolejnym kosztem, z którym właściciele spa muszą sobie poradzić są wózki i stołki terapeutyczne. Oba te elementy wyposażenia mogą mieć różną cenę, od kilkuset funtów do nawet kilku tysięcy. Z pewnością ten luksusowy stołek z palisandrowym oparciem i chromowaną podstawą będzie pasował do wystroju Twojego spa, ale lepszą alternatywą będzie znalezienie prostego i wygodnego stołka lub krzesła, które nie będzie Cię kosztować majątku.

Co do wózków, cóż, wszystko zależy od zabiegów jakie Państwo oferują. Jeśli zapewniasz gorące ręczniki, gorące kamienie lub usługi woskowania, specjalistyczny wózek może być wymagany do transportu i utrzymania odpowiedniego ciepła dla wosku, kamieni i ręczników. Jeśli jednak możesz je podgrzewać w osobnym pomieszczeniu lub obszarze, nie musisz koniecznie potrzebować wszystkich tych gadżetów w swoim wózku. Zamiast tego rozważ zakup takiego, który ma zamykane półki, miejsce na zapasy (olejki, świece, mały pojemnik, środki czystości itp.), ma kółka i nie wygląda na kiepskiej jakości.

Jednym z najczęstszych błędów w wydatkach, jakie popełniają nowi i przyszli właściciele spa, jest kupowanie produktów z górnej półki, które widzieli w innych profesjonalnych spa. Chociaż jest to myślenie na właściwym torze, istotne jest, aby skupić się również na innych wydatkach. Z pewnością, ten bezolejowy, luksusowy peeling cukrowy będzie wielkim hitem w twoim spa, ale możesz chcieć zacząć od mniej kosztownej alternatywy, aby sprawdzić, czy zabieg rzeczywiście się spodoba!

Sprzęt z drugiej ręki

Chociaż myśl o zakupie używanego basenu do stóp z nadmiernym zużyciem nie jest czymś, na co byś się skusił, możesz znaleźć kilka świetnych okazji do zakupu innych urządzeń i akcesoriów spa. Nie ma nic złego w kupowaniu używanych urządzeń i mebli do spa, jednakże jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed zakupem, w tym:

• Czy są one profesjonalnej jakości?
  • Czy były używane przez przeszkolonego specjalistę?
  • Czy były w jakikolwiek sposób uszkodzone?
  • Czy są zużyte lub wykazują oznaki nadmiernego użytkowania?

Jest niezwykle ważne, abyś zwrócił szczególną uwagę na te szczegóły, ponieważ kupując wyposażenie spa, meble i akcesoria od osób, które nie pracują w tej branży, mogły one być niewłaściwie używane lub nie były regularnie czyszczone, co może powodować różne zagrożenia dla zdrowia. Poza tym, oczywiście nie chcesz inwestować w coś, co jest zużyte lub uszkodzone, ponieważ naprawa może często kosztować więcej niż jest warta.

Cyfrowe rozwiązania spa

Oprócz alternatywnego i używanego sprzętu i mebli, innym świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na wydatkach spa jest wprowadzenie systemu spa. Rozwiązanie to może być wykorzystane do śledzenia sprzedaży, popularności zabiegów, przyjmowania przedpłat, zarządzania rezerwacjami i wielu innych - wszystko to bez konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników. Możliwość śledzenia wydatków i popularności zabiegów pozwoli Ci lepiej rozdzielać zarobki i śledzić, co przynosi Twojej firmie największe zyski. A jeśli chodzi o przyjmowanie przedpłat, to jeśli klienci nie przyjdą na zarezerwowane wizyty, przynajmniej nie zostaniesz z pustymi rękami! Najlepszym oprogramowaniem dla spa do tego zadania jest Versum. Zarejestruj się już dziś na 14-dniowy okres próbny i przekonaj się jak łatwo jest oszczędzać pieniądze! Bez karty kredytowej, bez ukrytych opłat, z darmowym wsparciem do końca życia.

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 0 Average: 0/5]

Table of Contents

• Poszukaj alternatywy
  • Sprzęt z drugiej ręki
  • Cyfrowe rozwiązania dla spa
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.