Konsoleta w salonie fryzjerskim
26

kwietnia

Konsoleta w salonie fryzjerskim

 

Salony fryzjerskie to salony usługowe, więc oczywistym jest, że muszą być wyposażone w specjalistyczny sprzęt fryzjerski, który świadczenie takich usług będzie umożliwiał. Mowa tutaj o wielu rzeczach, ale zazwyczaj najważniejszą kwestią są meble, których na pewno nie będzie w naszych domach, ponieważ zostały stworzone z myślą o salonach fryzjerskich właśnie. Są to przede wszystkim fotele, hokery, witryny i recepcje, myjnie, podnóżki, sofy, stoliki i wieszaki, ale najważniejszym z ważnych mebli w salonie fryzjerskim zawsze jest konsoleta fryzjerska. Jest to jedyny mebel, którego na pewno nie znajdziemy nigdzie indziej. Stanowi wysoce specjalistyczne połączenie stołu, szafki oraz lustra posiadającego do tego kilka dodatkowych elementów decydujących o tym, w jaki sposób salon fryzjerski będzie funkcjonował.

Jakość i elegancja

Specjalistyczne firmy produkują konsolety fryzjerskie w bardzo wielu różnych kształtach i kolorach, dzięki czemu można je bardzo dobrze dopasować do warunków panujących w salonie fryzjerskim oraz uzyskać takie efekt estetyczny, jaki nam najbardziej odpowiada. Bardzo istotne jest, by w przypadku konsolet fryzjerskich stawiać na najwyższej jakości materiały oraz nienaganne wykończenie, co razem gwarantuje nam odpowiedni wygląd oraz wysoką funkcjonalność.

Jeden model na długie lata

Nie warto jest kierować się ceną konsolety fryzjerskiej, a przynajmniej nie jest dobrym pomysłem stawianie tego elementu na pierwszym planie. Trzeba bowiem mieć na uwadze to, że z wyjątkiem może jedynie fotela fryzjerskiego, konsoleta fryzjerska będzie najintensywniej wykorzystywanym elementem całego salonu, przez co można się spodziewać, że będziemy stawiali przed nią naprawdę trudne wyzwania. Renomowany salon fryzjerski nie może sobie pozwolić na to, by konsoleta fryzjerska wyglądała na zużytą i rozklekotaną, a tak się stanie w przypadku zakupu bardzo ładnych, ale tanich modeli. Bardzo szybko stracą one swój urok, a niedługo potem ucierpi ich użyteczność. Jest to swego rodzaju pułapka na niedoświadczonych fryzjerów, ponieważ wiele firm, nawet tych uczciwie polecanych, posiada w swojej ofercie tanie konsolety zaprojektowane w sposób naprawdę łady i starannie wykonane, ale wiele kompromisów poczynionych ze względu na chęć obniżenia ceny doprowadziło do tego, że konsolety nie są specjalnie wytrzymałe. Szybko pojawią się na nich ślady intensywnego używania, przez co komfort pracy fryzjera i wrażenia klienta z odwiedzin salonu fryzjerskiego bardzo szybko będą się pogarszać.