Najważniejsze elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego
26

kwietnia

Najważniejsze elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego

Nazwa konsola może być nieco myląca, zdecydowana większość z nas kojarzy ją bowiem z tą konsolą, którą posługuje się DJ grający na imprezach tanecznych. Okazuje się jednak, że nie ma wcale aż tak dużego przypadku w tym, że tak samo nazywa się jedno z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych przez fryzjerów. To główne narzędzie pracy fryzjera, okazuje się przy tym, że wielu fachowców jest je w stanie wykorzystywać na dziesiątki sposobów. Dziś nie ma już takiego salonu fryzjerskiego, w którym nie znalazłoby się miejsce na konsolety.

To właśnie one służą przecież do przeprowadzania zabiegów chemicznych, różnych stylizacji i zabiegów pielęgnacyjnych odnoszących się do włosów klientów. Każdy salon musi mieć swój klimat, choć bowiem to umiejętności fryzjera decydują o zainteresowaniu jego pracą, niepowtarzalny nastrój staje się odzwierciedleniem jego duszy i klienci wcale nie pomniejszają jego znaczenia. Oczywiście, istnieje wiele czynników mających na to wpływ i często już lekceważenie jednego z nich może przynieść efekty, które trudno uznać za satysfakcjonujące.

Na pierwszy plan wysuwają się w tym kontekście meble i to zarówno te, które znajdują się w recepcji, jak i te, z którymi mamy do czynienia w miejscu, w którym strzyżone są włosy. Powinny być to rozwiązania funkcjonalne, podczas ich kompletowania warto jednak zwracać uwagę i na to, że muszą stanowić jednolitą całość. Dziś stawiamy zresztą przede wszystkim na wyrafinowaną prostotę i to właśnie różnorodność wnętrz sprawia, że każda klientka może znaleźć miejsce, w którym będzie się czuła dobrze. Strefa pielęgnacji musi być przygotowana z dużą starannością. Wielu fryzjerów zdaje się o tym zapominać, nie da się jednak ukryć, że jednym z najważniejszych rozwiązań, z jakimi mamy w niej do czynienia, są myjki.

Te, jeśli są tanie, niejednokrotnie potrafią być postrzegane przez klientów jako niewygodne, niezbyt atrakcyjny jest przy tym również dźwięk odkładanych słuchawek wykonanych z niklu. Może się wydawać, że nie są to szczególnie istotne czynniki i one jednak mają ogromne znaczenie dla osób odwiedzających salony fryzjerskie. Zastanawiając się nad sposobami na uatrakcyjnienie salonu, nie można też zapominać o roli, jaką ma do spełnienia kolorystyka. Tu, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku aranżacji wnętrz mieszkalnych, można mówić o modach, a obecnie popularnością cieszą się przede wszystkim jasne kolory. Warto też pamiętać o oświetleniu. Dziś stawia się przede wszystkim na dużą liczbę punktów oświetleniowych, choć to właśnie dostęp do światła naturalnego wydaje się najbardziej pożądany.