Hormony i wzrost włosów
2

października

Hormony i wzrost włosów

Mówimy to cały czas w Beardbrand-time i genetyka to dwa najważniejsze czynniki przyczyniające się do wyhodowania gęstej, pełnej brody. Niestety, tak naprawdę nie ma nic, co można by zrobić, aby zmienić te dwie rzeczy.

Jednak jeśli chodzi o twoją genetykę, czyli produkcję testosteronu w twoim organizmie, są sposoby, w jaki możesz pomóc przygotować się na sukces.

Ale jak dokładnie genetyka wpływa na twoją brodę? To wszystko sprowadza się do Twoich hormonów, a konkretnie testosteronu i dihydrotestosteronu (DHT). Ilość DHT, jaką masz w swoim układzie rozrodczym, odgrywa istotną rolę w Twoich wzorcach wzrostu brody i włosów.

CZYM JEST DHT

Podsumowując, Dihydrotestosteron (DHT) jest androgennym hormonem płciowym, który przyczynia się do wzrostu włosów, przyrostu mięśni, płodności, itp. DHT jest naturalnym produktem ubocznym testosteronu i każdy ma go do pewnego stopnia.

Jednak nie każdy reaguje na DHT tak samo, i to właśnie tam wchodzi w grę twoja genetyka. To, jak Twój organizm reaguje na ten hormon, ma bezpośredni wpływ na wzrost Twoich włosów, w tym brody.

JAK DZIAŁA DHT

W skrócie, testosteron jest przekształcany do DHT przez enzym 5-alfa-reduktazy (5-AR) w gonadach, tak jakby w skrócie. Dobrze, dobrze, konwersja ma miejsce również w prostacie, skórze i innych częściach ciała.

Prawie 10% testosteronu jest zamieniane na DHT dziennie. Uważa się, że odsetek ten jest znacznie niższy przed okresem dojrzewania, co przynajmniej tłumaczyłoby, dlaczego żadne niemowlęta nie biegają z brodą.

Ponieważ DHT krąży w organizmie, przyczepia się do receptorów w całym organizmie, również tych, które znajdują się w mieszkach włosowych.

DHT jest silniejszy niż testosteron i uważa się, że jest bardziej odpowiedzialny za mężczyzn, którzy zachowują się podobnie, mężczyźni. Zasadniczo, testosteron jest uzyskanie wszystkich kredyt za pracę, którą DHT wykonuje.

To powiedziawszy, te dwa idą w parze, i w teorii, zwiększenie testosteronu może potencjalnie zwiększyć ilość produkowanego DHT. Ale, oczywiście, nic nigdy nie jest tak pocięte i suche.

DHT I WYPADANIE WŁOSÓW

DHT jest uznawany za jednego z głównych czynników przyczyniających się do łysienia typu męskiego.

O etapach porostu włosów rozmawiamy na innym blogu, ale oto krótki przegląd. Wszystkie włosy przechodzą przez trzy fazy wzrostu: anagen, katagen i telogen.

Faza anagenu
Faza anagenu w cyklu wzrostu włosów reprezentuje fazę wzrostu. Komórki w cebulkach włosowych dzielą się w fazie anagenu w szybkim tempie, a pasma włosów mogą rosnąć pół cala lub więcej w ciągu miesiąca.

Fazakatagenu
Catagen jest najkrótszą z trzech faz i stanowi "przejściową" część cyklu. Podczas fazy katagenu zatrzymuje się wzrost włosów, a pasma włosów oddzielają się od mieszków włosowych i przyczepiają do skóry. Dodatkowo, dopływ krwi do włosów zostaje całkowicie odcięty.

Fazatelogenu
Nowe, napływające włosy wypychają stare i ostatecznie powodują ich wypadanie podczas fazy telogenu, która może trwać od dwóch do czterech miesięcy. Podczas gdy stare włosy opadają, mieszek włosowy wraca do fazy anagenu, aby ponownie rozpocząć cykl wzrostu zarostu.

Ogólnie rzecz biorąc, potrzeba od dwóch do sześciu lat, aby włosy przeszły przez ten trzy fazowy cykl. W przypadku mężczyzn, których włosy na głowie są bardziej wrażliwe na DHT, cykl ten będzie krótszy, co spowoduje, że włosy będą cieńsze, bardziej podatne na łamanie się i bardziej narażone na szybsze wypadanie.

Teraz mieszki włosowe naturalnie kurczą się wraz z wiekiem, powodując przerzedzenie się włosów, ale badania wskazują, że wysoki poziom DHT przyspiesza tempo, w którym mieszki włosowe kurczą się, co ostatecznie prowadzi do utraty włosów.

Ponownie, to różni się nieznacznie od osoby w zależności od Twojej genetyki i wrażliwości Twoich włosów na DHT.

DHT I BROSY

W tym miejscu rzeczy stają się interesujące - DHT inaczej wpływa na włosy głowy i zarost.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego faceci z absolutnymi bestiami z brodą mają tendencję do łysienia lub łysienia? DHT jest tego wielkim powodem.

Brody potrzebują DHT, aby się rozwijać i osiągnąć swój pełny potencjał. W większości przypadków, niższy poziom lub mniejsza wrażliwość na ten hormon prowadzi do mniejszego wzrostu brody.

Mężczyźni z wyższym poziomem testosteronu i DHT zazwyczaj mają znacznie więcej włosów na twarzy niż mężczyźni z niższym poziomem. A jeśli Twój organizm jest szczególnie wrażliwy na te hormony, prawdopodobnie zapuszczasz brodę wcześniej niż inni, tak jak jedno dziecko w 8 klasie, które miało pełną brodę.

To, że tylko dlatego, że masz 20 lat (lub nawet 30) i nadal masz nierówną brodę, nie oznacza, że masz niski poziom hormonów. Pęcherzyki na twojej twarzy mogą być po prostu mniej wrażliwe na działanie DHT.

DHT BLOCKERS

Dla mężczyzn z rodzinną historią łysienia typu męskiego, lub którzy dopiero zaczynają wykazywać oznaki słabnącej linii włosów, blokery DHT mogą pomóc spowolnić proces wypadania włosów.

Blokery DHT pomagają w zapobieganiu przyklejania się DHT do receptorów wewnątrz mieszków włosowych i badania wykazały, że są one skuteczne w różnym stopniu.

Ogólnie rzecz biorąc, blokery DHT przyjmowane doustnie są najskuteczniejsze, ale blokery występują również w formie miejscowej i można je znaleźć w wielu składnikach produktu.

Wykazano naukowo, że składniki zawierające duże ilości kwasu laurynowego, oleinowego i linolowego hamują produkcję DHT.

Niektóre znane składniki blokujące DHT obejmują:

  • Aloe Vera
  • Olej arganowy
  • Olej kokosowy
  • Olej Emu
  • Olej rzepakowy
  • Oliwa z oliwek
  • Olej ze słodkich migdałów (Sweet Almond Oil)

DHT BLOCKERS I WZROST BRODY

Coraz częściej pojawia się pytanie, czy stosowanie produktów do pielęgnacji zarostu opracowanych przy użyciu znanych blokerów DHT może mieć wpływ na jego wzrost. Niestety, większość badań nad porostem włosów koncentruje się na włosach na głowie, a badań nad włosami na twarzy jest znacznie mniej, więc trudno w tym momencie stwierdzić z całą pewnością.

Niemniej jednak, olejek z brody trafia do porów na twarzy i mieszków włosowych pod nimi. Jeśli olejek zarostowy jest produkowany z olejkami nośnymi, takimi jak arganowy, winogronowy i Emu-all znane inhibitory DHT, to możliwe, że może on blokować niektóre z DHT przed przyłączeniem się do receptorów AR-5 w mieszkach włosowych brody.

Nasz etos produktu w firmie Beardbrand polega na tworzeniu wiodących w swojej klasie, zdrowych produktów, które działają w oparciu o naturalną chemię organizmu. Jesteśmy skrupulatni w kwestii składników, których używamy i staramy się nigdy nie popadać w samozadowolenie z produktów, które tworzymy.

Mimo że czuliśmy, że Olej z Zarostu Beardbrand jest najlepszy na świecie, kiedy dowiedzieliśmy się o DHT, zobaczyliśmy szansę na przeformułowanie go i opracowanie Oleju z Zarostu, który jest jak nic innego na rynku.

Opracowaliśmy nowy Olej do Brody marki Beardbrand, używając tylko tych składników, co do których nie wykazano, że blokują lub hamują naturalną produkcję i wpływ DHT na organizm. Rezultatem jest całodzienna miękkość oleju z zarostu, który jest niezwykle lekki i trwały, nie będąc tłustym.

Wyhodowanie brody jest już wystarczająco trudne, po co ryzykować utrudnianie jej zarostu produktami, które mogą działać wbrew naturalnej chemii twojego organizmu i uniemożliwiać jej pełny rozwój?

JAK WZMOCNIĆ SWÓJ TESTOSTERON

Jeśli martwisz się o swój poziom testosteronu i DHT, dobrą wiadomością jest to, że możesz uzupełnić i zwiększyć poziom swoich hormonów. Naturalna suplementacja testosteronu może i zwiększy Twoją wytrzymałość i zdolność do budowania mięśni. Połowem jest to, że niekoniecznie jest gwarantowane, aby być przekształcone w formie androgenów DHT.

Można przejść anaboliczne sterydy trasy, która została udowodniona raz po raz, aby pomóc rosnąć więcej ciała i włosów zarostu - ale tak, te skutki uboczne... trądzik, skurczone jądra, roid rage? To dla nas ciężkie "nie".

Stosowanie sterydów anabolicznych może również spowodować, że organizm przestanie w naturalny sposób produkować zdrowy poziom testosteronu, uzależniając się od sztucznych suplementów.

Zamiast tego, skupmy się na sposobach na naturalne zwiększenie poziomu testosteronu.

O naturalnych sposobach zwiększania poziomu testosteronu i wspomagania wzrostu zarostu w tym procesie rozmawiamy na naszym blogu Beard Growth Stages. W Anabolicmen znajdziesz również 50 sposobów na naturalne zwiększenie poziomu testosteronu.

Przejdziemy przez niektóre z najważniejszych i najłatwiejszych do wdrożenia poniżej.

Dajspokój.
Wyceluj na 7,5-10 godzin na noc. 5 lub 6 godzin w nocy nie zrobi ci wiele dobrego. W rzeczywistości, nawet jedna noc spania krótsza niż 6 godzin wystarczy, aby zrzucić testosteron. Większość testosteronu jest wytwarzana podczas REM-sleep, a badania pokazują, że mężczyźni śpiący przez cztery godziny mają 50% mniej T niż mężczyźni śpiący przez osiem godzin. Badania na ten temat są jasne, więcej snu jest lepsze dla Twojego testosteronu.

Jedzcie wystarczająco dużo jedzenia
Diety niskokaloryczne mają nieprzyjemny efekt spowolnienia układu rozrodczego, w wyniku czego ucierpi również Twoja produkcja testosteronu. Nie jesteśmy dietetykami, ale zalecamy ostrożne odżywianie się i drastyczne oczyszczanie. Zdecydowanie skonsultuj się z pracownikiem służby zdrowia przed wprowadzeniem jakichkolwiek istotnych zmian w swojej rutynowej diecie.

Nie przesadzaj zproteinami.
Łatwo jest założyć, że więcej białka oznacza więcej testosteronu, ale zbyt dużo białka zaczyna negatywnie wpływać na produkcję testosteronu. Zamiast tego należy dążyć do uzyskania około 20-25% swoich kalorii z białka.

Jedzcie odpowiednie tłuszcze
Dobre tłuszcze, złe tłuszcze, niskotłuszczowe, beztłuszczowe, wiedzieć, które z nich wybrać, może być trudne. Tłuszcze nasycone i jednonienasycone, jak te występujące w orzechach, awokado i łososiu zwiększają poziom testosteronu. Dąż do uzyskania około 30% kalorii z tych tłuszczów, i ograniczyć tłuszcze trans.

Gaźniczyćlub niegaźniczyć
Tak, powinieneś się karbować. Około 40-60% kalorii powinno pochodzić z owoców, cukru (również w owocach), ryżu i węglowodanów skrobiowych, takich jak ziemniaki - upewnij się tylko, że nie zawsze są one w formie smażonej.

Dodaj multiwitaminę
Wraz z wiekiem, twoje ciało pobiera mniej składników odżywczych z pożywienia. Ponadto, jeśli twoja dieta jest ciężka w przetworzonej żywności, możesz nie uzyskać wszystkich składników odżywczych, których potrzebujesz poprzez żywność.

Dodanie multiwitaminy może pomóc, ale są pewne rzeczy, na które należy uważać. Na przykład, zbyt duża ilość witaminy A może być toksyczna, jeśli jest przyjmowana zbyt często. Jeśli to możliwe, spróbuj najpierw dostosować swoją dietę, a następnie, w razie potrzeby, porozmawiaj z lekarzem o dodaniu suplementu.

Uderzaj wwagi
Udowodniono, że trening oporowy stymuluje produkcję testosteronu, a także zwiększa aktywność receptorów androgenowych w absorpcji hormonów.

Szczególnie skuteczne okazały się ruchy złożone, które rekrutują wiele grup mięśniowych, szczególnie tych dużych, takich jak pośladki, ścięgna i brzuchy.

Rutyna zbudowana wokół przysiadów, martwych punktów, wypraw, pompek, prasy ławkowe i prasy napowietrzne jest generalnie doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Nie bez powodu ćwiczenia te trwają tak długo, jak istnieją.

Aby naprawdę czerpać z tego korzyści, musisz przepychać się wokół jakiegoś poważnego ciężaru, więc jeśli jesteś nowy w podnoszeniu ciężarów, zalecamy zatrudnienie trenera, ponieważ zła forma może prowadzić do poważnych kontuzji.

Podsumowanie

Dihydrotestosteron (DHT) jest androgennym hormonem płciowym, który przyczynia się do wzrostu włosów, przyrostu mięśni, płodności, itp. DHT jest naturalnym produktem ubocznym testosteronu i każdy ma go do pewnego stopnia.

Jednak nie każdy reaguje na DHT tak samo. To, w jaki sposób Twój organizm reaguje na ten hormon, ma wpływ na wzrost włosów, w tym brody.

DHT inaczej wpływa na włosy głowy i brody. DHT jest powszechnie przypisywany czynnik w łysienie typu męskiego i wypadanie włosów. Jednak włosy zarostu wymaga DHT rośnie. Z tego powodu wielu mężczyzn z grubym, zarostem jest również łysych.

Utratę włosów można spowolnić za pomocą blokerów DHT, które zapobiegają przyczepianiu się DHT do receptorów w mieszku włosowym. Można je przyjmować doustnie lub stosować miejscowo.

Wiele popularnych składników znajdujących się w produktach do pielęgnacji włosów i brody, takich jak olej arganowy i olej z pestek winogron, zostało wykazanych w celu zablokowania DHT - to jest dobre dla włosów głowy, ale może być zapobieganie brody z osiągnięciem pełnego potencjału.

Nasz etos produktu w Beardbrand polega na tworzeniu wiodących w swojej klasie, zdrowych produktów, które działają w oparciu o naturalną chemię organizmu. Jesteśmy skrupulatni w kwestii składników, których używamy i staramy się nigdy nie popadać w samozadowolenie z produktów, które tworzymy.

Mimo że czuliśmy, że Olej z Zarostu Beardbrand jest najlepszy na świecie, jak dowiedzieliśmy się o DHT, widzieliśmy okazję do przeformułowania go i opracowania Oleju z Zarostu, który był jak nic innego na rynku.

Opracowaliśmy nowy olej do produkcji brody, używając tylko tych składników, co do których nie wykazano, że blokują lub hamują naturalną produkcję i wpływ DHT na organizm. Rezultatem jest całodzienna miękkość oleju z zarostu, który jest niezwykle lekki i trwały, nie będąc tłustym.