Na co zwracać uwagę kupując fotel fryzjerski?
26

kwietnia

Na co zwracać uwagę kupując fotel fryzjerski?

Jeśli szuka się idealnego fotela fryzjerskiego do salonu trzeba będzie zwracać uwagę na różnorakie szczegóły, które będą pomocne przy jego codziennym użytkowaniu.

Pompa

Pompa hydrauliczna

Tutaj można regulować pracę fotela bez potrzeby schodzenia klienta. Najczęściej razem z tym montuje się hamulec obrotowy, który chroni przed poruszaniem się klienta na boki. Od strony praktycznej taka pompa sprawdza się rzeczywiście najlepiej.

Pompa gazowa

Klient musi z fotela zejść, jeśli chcemy zmienić jego położenie, podnieść czy obniżyć. Taka pompa nie jest profesjonalna, bardzo szybko będzie się zużywać. Jeśli fotel ma być każdego dnia intensywnie użytkowany raczej wydatek na pompę hydrauliczną będzie racjonalnym.

BAZY (podstawy):

Baza pięcioramienna (pięcionóg)

Może być zakończona albo kółkami albo też stopkami

Baza okrąg

Baza kwadrat.

Jeśli przypuszczamy, że fotel będzie dość często przesuwany najlepiej zdecydować się na kółka, ponieważ nie rysują one powierzchni, będzie można je łatwo przemieścić i nie będziemy się przy tym męczy. 

fotel fryzjerski

Stopki są bardziej stabilne, jeśli fotel ma stać w jednym miejscu i będzie trzeba go przenosić to najlepszy możliwy wybór. Dzięki stopkom w czasie pracy fryzjera mamy gwarancję, że fotel nie będzie się przemieszczał. Poza tym, jeśli zdarzy się, że fotel trzeba będzie odsunąć czy przysunąć należy go podnieść. Jeśli baza jest bardziej masywna to ma formę koła albo kwadratu. Dzięki odpowiednio szerokiej podstawie można oczekiwać, że taki fotel będzie dobrze się sprawdzał i od strony praktycznej będzie rzeczywiście najlepszą możliwą opcją.

OBICIE (skaje):

Obicie foteli powinno być zmywalne, ponieważ inaczej mogą tam zostać plamy po farbowaniu. Kiedy decydujemy się na jasny skaj ważne, abyśmy zaopatrzyli się również w folie osłonne na oparcie dzięki którym przez wiele lat kolory nadal są jasne i bez plam. Jedne z najbardziej popularnych obić to skaje błyszczące, śliskie, które będą łatwo ścieralne i utrzymać je będzie można w należytym porządku.

PODŁOKIETNIKI:

Fotel może mieć podłokietniki wykonane w różnoraki sposób. Mogą być chromowane, drewniane, plastikowe albo z nakładką tapicerowaną. Najbardziej popularne będą podłokietniki chromowane, ponieważ wyglądają bardzo elegancko. Podłokietniki drewniane dają komfort, można do nich dopasować również odpowiednio kolor. Nie będzie tam widać drobnych zarysowań. Podłokietniki z plastiku są raczej mało wybierane, nie zawsze będą dobrze wyglądać, jednak jeśli komuś będzie zależeć na niskiej cenie będzie to dla niego dobre rozwiązanie.